שתף קטע נבחר

מצייצים באיראן נגד נתניהו: כן לובשים ג'ינס!

מצייצים בטוויטר העלו ציוצים הלועגים לראש הממשלה נתניהו, שאמר כי באיראן לא לובשים ג'ינס ולא שומעים מוזיקה מערבית. אחד מהם ענה: "אני יכול לשלוח את התמונה שלי לנתניהו אם המרגלים שלו כאן לא ראו אנשים לובשים ג'ינס". האם זו רק תעמולה של המשטר?

צעירים איראנים העלו לרשת החברתית "טוויטר" ציוצים לועגים על דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר כי הוא מייחל ליום שבו צעירים באיראן יוכלו ללבוש מכנסי ג'ינס.

 

עוד חדשות בעולם:

 

לטוויטר הועלו תמונות רבות של צעירים איראנים לבושים בג'ינס בתגובה לדבריו של נתניהו לרשת BBC בשפה הפרסית: "אם האיראנים היו עם חופשי, הם היו מסלקים את המשטר הזה, הם היו לובשים ג'ינסים כחולים ומאזינים למוזיקה מערבית".

 

לא ברור אם לאיראנים יש גישה לרשת החברתית, היות שידוע שהמשטר באיראן מגביל את השימוש באינטרנט ובפרט בפייסבוק ובטוויטר. על כן, ייתכן שחלק מהציוצים הם תעמולה מטעם המשטר. ציוצים ראשונים הופיעו בפרסית, אבל צעירים החלו לכתוב גם באנגלית על #IRANJEANS, שהפך להיות להיט ברשת.

 

אחד הציוצים מציג תצלום של ילד לבוש מכנסי ג'ינס לצד הכיתוב "היי נתניהו, תכיר את אלירזא אחמד רושאן, בן של מדען גרעין שהרגת. הוא לובש ג'ינס איראני כחול". אחד המזדהה כ"בזינגה" צייץ: "בשנה הבאה יגיד נתניהו בעצרת הכללית: אחמדינג'אד הוא זאב בבגדי זאב, ורוחאני הוא זאב בג'ינס".

 

אדם אחר העלה צילום של שוק בגדים שמוכרים בו ג'ינסים וכתב: "אדון נתניהו, הנה חנות למכירת נשק להשמדה המונית". ואחר כתב: "נתניהו, הנה הג'ינס והמוזיקה המערבית שלי, אידיוט שכמותך". מצייץ אחר כתב: "זהו היום השני ברצף שבו אני לובש ג'ינס, אני יכול לשלוח את התמונה שלי לנתניהו אם המרגלים שלו כאן לא ראו אנשים לובשים ג'ינס".

 

בחורה שהזדהתה בשם ספי כותבת: "איך נתניהו יכול לחשוב שאסור לאנשים באיראן ללבוש ג'ינס, ולמעשה אמר את זה בפומבי ועשה צחוק מעצמו". אחר צייץ: "חחח, נתניהו לא יודע שאיראנים לובשים ג'ינס.

איך הוא יודע שאיראן מפתחת נשק גרעיני"? אחר צייץ תגובה דומה: "כשנתניהו לא יודע מה האיראנים לובשים, איך הוא מעז לדבר על תוכנית הגרעין?"

 

עורך חדשות החוץ באתר של רשת ABC, ג'ון ויליאמס, צייץ: "מביש מבחינת נתניהו שהמודיעין הישראלי מזהיר מהגרעין, אבל לא יודע שבני עשרה איראנים לובשים ג'ינס ומאזינים למוזיקה מערבית". העיתונאית לורה רוזן, המסקרת את השיחות של השישייה עם איראן, צייצה לו בתגובה: "הישראלים יודעים. ביבי לא. הוא תקוע בתקופת המלחמה הקרה".

 

נתניהו אמר בראיון לרשת CBS שהוקלט לפני שחזר לארץ ושודר אתמול: "רוחאני מצייץ כאן, אבל הוא לא מרשה לאיראנים להשתמש בטוויטר שם. הוא מדבר על הדמוקרטיה האיראנית. הם מוציאים להורג אנשים במאות, ועוצרים באלפים את מתנגדי השלטון".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 06/10/2013 20:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים