שתף קטע נבחר

מי החליט להוריד את סימון מסלולי הטיולים?

בשורה למטיילים: משרד התחבורה החליט להוריד את סימון שבילי הטיולים מכבישי הארץ בשל אי-עמידתם בתקנים בינלאומיים. במשרד התחבורה טוענים: "זה הפך למטרד בזמן נהיגה"

לאלפי הישראלים חובבי הטבע שגודשים את הפארקים הלאומיים ונוהרים לעבר שבילי הטיולים ברחבי הארץ בכל הזדמנות שעולה בידם, צפויה בקרוב הפתעה לא נעימה: משרד התחבורה החליט למחוק את סימון שבילי הטיולים משלטי הדרכים. הסיבה: הם אינם עומדים בתקן בינלאומי ומהווים הפרה של אמנה עליה חתומה ישראל.

 

בשנים האחרונות התווסף לשלטים החומים המכוונים נהגים לעבר אתרי תיירות סימון של פס צבעוני, שנועד גם לסייע להם לאתר את שבילי הטיולים. אלא שלאחרונה התברר כי הוועדה האחראית במשרד התחבורה על השילוט בדרכים קבעה כי אופן סימון השבילים בישראל חורג מדרישות "אמנת וינה‭,"‬ אשר קבעה מדיניות אחידה לשילוט בכבישים.

 

במשרד התחבורה עוד טוענים כי מערכת השילוט הנוכחית "צפופה מאוד‭,"‬ גורמת ל"שיבוש יכולת הקליטה של הנהגים‭,"‬ ואף הפכה "למטרד בזמן הנהיגה‭."‬ הם עוד הצביעו לעבר מגוון מערכות הניווט הממוחשבות העומדות לרשות נהגים היום אשר מקלות באופן משמעותי על מלאכת הניווט בדרכים.

 

לא עומד בתקן. שלט דרכים בהרי אילת שעומד להשתנות  (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
לא עומד בתקן. שלט דרכים בהרי אילת שעומד להשתנות (צילום: זיו ריינשטיין)

 

"מה הבעיה שלהם עם הסימון המינורי הזה על השלטים?"

לא כולם רואים בעין יפה את ההחלטה למחוק את סימון השבילים משלטי הדרכים. "קשה לי להבין מה הבעיה שלהם עם הסימון המינורי הזה

 על השלטים, שמצד אחד עזר למטיילים, ומצד שני אפילו תרם לדעתי לבטיחות בדרכים", אמר אתמול מדריך טיולים ותיק.

 

לדבריו, הסימון הזה מסייע להגביר את הבטיחות בדרכים בכך שהוא מקטין את האפשרות שנהגים יאבדו את דרכם על הכביש וכתוצאה מכך ינהגו בפזיזות.

 

גם בגופים ממשלתיים ההחלטה לשנות את השילוט התקבלה בהפתעה‭" .‬אנחנו מופתעים לשמוע על ההחלטה ופועלים לקיום דיון מסודר עם משרד התחבורה בעניין‭,"‬ כך נמסר אתמול ברשות הטבע והגנים. "בימינו, בעולם חשוף ונגיש, חשוב להקל על מיליוני מטיילים ולהסדיר את הצמתים". ‬ 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זיו ריינשטיין
נפרדים מהפסים. שלט סימון מסלול בקניון האדום
צילום: זיו ריינשטיין
מומלצים