שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

הרב יוסף ייטמן היום, רחובות רבים ייחסמו

בשעה 18:00 תצא לדרך מישיבת פורת יוסף הלווייתו של הרב עובדיה, שיובא למנוחות בבית העלמין סנהדריה. במד"א נערכים להגעה של חצי מיליון בני אדם, שוטרים רבים ייפרסו באזור ויסייעו בהכוונת התנועה

אחת מההלוויות הגדולות ביותר בהיסטוריה הישראלית תתקיים בשעה 18:00 בירושלים. פחות מחמש שעות לאחר הודעת בית החולים הדסה על מותו בגיל 93 של הרב עובדיה יוסף, הוא יובא למנוחות בבית העלמין בסנהדריה וייטמן לצד רעייתו הרבנית מרגלית יוסף.

 

 

משטרת ירושלים, בפיקודו של מפקד המחוז, נערכת בכוחות מתוגברים להלוויה ההמונית. אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב, שוטרי תנועה ומתנדבים יאבטחו את משתתפי ההלוויה, שתצא מישיבת פורת יוסף. אוטובוסים יופנו לחניונים ברחובות גולדה מאיר ושדרות אשכול. אוטובוסים של אגד, שיביאו לירושלים את משתתפי ההלוויה, יחנו בבנייני האומה. מאגד גם נמסר כי יתוגברו קווי השירות לירושלים, בעיקר מריכוזי יישוב חרדיים ובכללם בית שמש, בני ברק ואשדוד.

 

לקראת ההלוויה, ייסגרו בהדרגה הרחובות הבאים - שמואל הנביא, אשכול, גולדה מאיר, בר אילן, ירמיהו, מלכי ישראל ויחזקאל. כבר עתה נפתח במשטרת מחוז ירושלים מרכז מידע לציבור, במספר 1-700-553100.

 

 (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

במשטרה קראו לציבור לא להגיע בכלי רכב פרטיים לרחובות הסמוכים לבית העלמין בסנהדריה. באגף התנועה אף קראו ליוצאים מירושלים לצאת ממנה לפני השעה 15:00, ולנכנסים להקדים את הגעתם, גם כן לשעה זו. כמו כן, תיחסם הכניסה לבירה לכלי רכב כבדים ולמשאיות. שוטרי משטרת התנועה יכוונו את התנועה בהתאם לעומסים בירושלים.

 

מגן דוד אדום נערך להפעיל במהלך מסע ההלוויה ולאחריה עשרות אופנוענים, חוליות רגליות ופיזור אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ במרכזי השכונות. במקביל, כוחות גדולים של חובשים, פרמדיקים ומגישי עזרה ראשונה ישתתפו בהלוויה עצמה, שאלי צפויים להגיע יותר מחצי מיליון בני אדם.

 

עובדיה (עבדאללה) יוסף נולד בבגדד בשנת 1920, ובגיל שלוש עלה עם משפחתו לישראל. כבר בצעירותו הוכר כעילוי בתורה, ובגיל 12 החל את לימודיו בישיבת הספרדית היוקרתית "פורת יוסף" שבירושלים. שש שנים בלבד לאחר מכן כבר פרסם חיבור הלכתי ראשון מפרי עטו, ושנתיים מאוחר יותר, כשהוא בן 20, הוסמך לרבנות.

 

הרב עובדיה הפך לנשיא "מועצת חכמי התורה" – הסמכות הרוחנית העליונה המנווטת את דרך התנועה. אחת הפסיקות המשמעותיות ביותר שלו כמנהיג ש"ס הייתה כי יש למסור שטחים

מארץ ישראל תמורת שלום אמת, משום "פיקוח נפש". מדיניות המפלגה, כפי שנגזרה מהכרעה זו, הייתה אחד הגורמים לניתוק בינו לבין הרב שך.

 

הרב עובדיה יוסף היה נשוי למרגלית ז"ל, וזכה ל-11 בנים ובנות ועוד מאות צאצאים, ובשנה האחרונה אף ראה דור חמישי – בת לנינתו. רבים מבני משפחתו הענפה ממלאים תפקידים בעולם הרבנות והדיינות, ובראשם בנו יצחק שנבחר בחודש יולי השנה כרב הראשי הספרדי לישראל, משמש גם כנשיא בית הדין הרבני הגדול ומסומן על ידי רוב הציבור החרדי-ספרדי כיורשו בהנהגת המחנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
המונים יגיעו להלוויה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים