שתף קטע נבחר

אשקלון: פארק היי-טק חדש יוקם בעיר

עיריית אשקלון מתכננת להקים את הפארק באזור התעשייה הצפוני בעיר, שעתיד לכלול מתחמי מסחר, משרדים, תעשיות מחקר ופיתוח וחנויות

על רקע הבחירות המקומיות, עיריית אשקלון הודיעה כי היא מתכננת להקים פארק היי-טק חדש באזור התעשייה הצפוני בעיר. פארק ההיי-טק עתיד לכלול מתחמי מסחר, משרדים, תעשיות מחקר ופיתוח, מסעדות וחנויות. בכך תושלם שדרת הכניסה הראשית לעיר עם השתלבות מערכת כבישים ארציים, מסילות ברזל ותחנת רכבת.

 

התוכנית מכשירה את השטחים הסמוכים לכניסה הצפונית לעיר, להקמה של אזור תעשיות נקיות, תעשיות מחקר ופיתוח, משרדים ומסחר לצד מרכז עירוני לתנועה, נוסעים וחניה שיכלול תחנת רכבת, תחנת אוטובוסים ושירותי הסעה ציבוריים נוספים.

 

השטחים המתוכננים יחולקו למתחמים שונים שיכללו אזור משולב מסחר, משרדים, תעשיות מו"פ, מלונאות, תעשיות נקיות, מסעדות וחנויות. כמו כן, יבוצע במקום פיתוח סביבתי, גינון, מתקני ספורט ונופש פתוחים.

 

הדמיית פארק ההיי-טק החדש באשקלון (הדמיה: אדריכל יורם פוגל) (הדמיה: אדריכל יורם פוגל)
הדמיית פארק ההיי-טק החדש באשקלון(הדמיה: אדריכל יורם פוגל)

 

התוכנית ממוקמת בחלק הצפון-מזרחי של אזור התעשייה העירוני הקיים ומבוססת על חיבור אזור התעשייה למערכות הדרכים העירוניות הקיימות, ולמערכות הדרכים ומסילת הברזל הארציות. החיבור למערכת הדרכים הארצית תתבצע דרך חיבור אל כביש מס' 4, המהווה עורק תנועה ארצי ראשי מצפון לדרום ולדרך מס' 3, המהווה ציר תנועה חשוב ממזרח למערב, באמצעות מחלף המתוכנן על-ידי מע"צ, המתואם עם התוכנית המוצעת.

 

ראש העיר, בני וקנין, אמר כי "פרויקט זה ייצור אלפי מקומות עבודה, ואנו החלנו בהרצת התוכניות. הרחבת אזור התעשייה הצפוני של אשקלון תהווה עם השלמתה שער כניסה ראשי לעיר. אל כניסה זו מגיעה מערכת כבישים ארציים וכן מסילות הברזל ותחנת הרכבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים