שתף קטע נבחר

עדות שולה זקן הופסקה: אני מבולבלת

גם ביום השני לעדותה בפרשת הולילנד סיפרה ראש לשכתו לשעבר של אולמרט על מערכת היחסים עם עד המדינה המנוח. "טעיתי שנתתי לקשר הזה לסובב אותי", אמרה זקן. "אולמרט לא ידע שקיבלתי מתנות". אחר הצהריים היא טענה "אני מבולבלת" ועדותה הופסקה. היא תחודש ביום חמישי

עדותה של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט במשפט הולילנד, עסקה היום במערכת היחסים עם עד המדינה המנוח שמואל דכנר. "טעיתי בכך שנתתי לקשר הזה לסובב אותי בצורה כזו", אמרה זקן לעורך דינה שחקר אותה, ביומה השני של חקירתה. זקן הודתה כי היחסים היו קרובים מאוד ואינטימיים, אבל הדגישה כי "לא היו יחסי אישות" וכי אולמרט לא ידע על מערכת היחסים.

 

פרשות הולילנד - כתבות נוספות ב-ynet

 

בסביבות השעה 16:30 הפסיקה זקן את עדותה לזמן קצר ואמרה שאינה יכולה עוד להמשיך להעיד. היא אמרה זאת על רקע שאלות עורך דינה עופר ברטל לגבי כסף שהופקד בחשבונות הבנק של אחותה ושל שני בניה. בתחילה בית לא איפשר הפסקה מלאה, אולם לאחר מכן חזר עורך דינה של זקן וביקש הפסקה נוספת, בנימוק שעל הדוכן היא אמרה דברים אחרים מכפי שאמרה לו במשרד. זקן טענה בתגובה: "אני מבולבלת". הדיון הופסק ויחודש ביום חמישי.

 

במהלך עדותו של אולמרט בשבוע שעבר יצאה זקן מהאולם בסערה, פגועה מכך שלטענתה אולמרט לא גיבה אותה באופן חד משמעי. היום, בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוסיפה זקן ואמרה: "טעיתי בזה שלקחתי ממנו (שמואל דכנר - נ"פ) כסף, שקיבלתי ממנו מתנות. היום אני יודעת שזה לא בסדר בגלל שהוא יכול היה לתת לזה פרשנות, בעוד שבזמן אמיתי הוא לא נתן לי אפילו קמצוץ".  

 

זקן הוסיפה כי "אהוד אולמרט לא ידע על מערכת היחסים הזו. אהוד אולמרט לא ידע שקיבלתי ממנו מתנות, אהוד אולמרט לא ידע שקיבלתי ממנו כסף והוא ידע שאהוד לא יודע, כך שהוא לא יכול היה לתת לי את כל מה שהוא נתן לי בשביל להגיע לאהוד כי הוא יודע שהסתרתי את זה מאהוד".

 

היא הוסיפה והדגישה כי היא לא הייתה יכולה להשפיע על אולמרט וכי דכנר לא עשה את מה שעשה כדי שהיא תוכל להשפיע על אולמרט. "אף אחד לא יכול להכריח את אהוד לעשות משהו שהוא לא רוצה לעשות", אמרה. "אהוד אולמרט מקבל את ההחלטות שלו לבד, אהוד אולמרט לא ציפה שאני אתן לו המלצה בנושאים מקצועיים כי הוא ידע שאין לי את היכולת לתת לו המלצה בנושאים מקצועיים ולכן לא חשבתי שאני באה למקום הזה בשביל להאיר את עיניו, הארתי את עיניו של אהוד אולמרט במקומות שאני יודעת לעשות את זה".

 

היא סיפרה כי "שמואל דכנר נכנס לחיי במקום שעשה לי טוב בקטע שבאמת הוא בא נטו אליי. הוא כל הזמן הוא אמר 'אני רוצה שתתלבשי יפה, אני רוצה שיהיה לך הכסף שלך'". אולם, לדבריה, "הוא מכר את נשמתו לשטן". זקן אמרה את הדברים בהקשר להסכם שחתם דכנר עם הפרקליטות.

 

זקן אמרה כי הייתה "הרבה רומנטיות ואהבה גדולה" בקשר. "מצאתי אצלו את האוזן הקשבת ואת הכתף", סיפרה. "מה שאהבתי אצלו זה שיכולתי לדבר איתו על כל נושא, אבל לא נושא העבודה. זאת הייתה המנוחה שלי, זה היה הרוגע שלי, יכול להיות שזה מה שסובב לי את הראש בקטע כזה שבגלל זה לא נדלקה לי נורה אדומה".

   

זקן הוסיפה כי נמשכה אל דכנר משום שהיה איש חזק. "מי לא רוצה להתקרב למישהו שהוא קרוב לאיש חזק?", בתגובה, השופט הביע תמיהה ואמר כי היא הייתה ליד אהוד אולמרט ש"אין איש חזק ממנו". על כך ענתה זקן: "האדון שראית פה זה לא האדון שאני הכרתי". היא הוסיפה כי דכנר ביקש לקנות את אהבתה. "אני לא רציתי לקחת, אבל הפגיעה בו הייתה כל כך קשה", אמרה. "הוא דחף לי את זה בכוח. אני ידעתי בדיוק מה הגבולות שלי".

 

פרשת הולילנד עוסקת בשוחד ובשחיתות לכאורה שבהם היו מעורבים אנשי עסקים ואישי ציבור -בהם ראש הממשלה לשעבר - ושהובילו לקידום פרויקט המגורים בדרום מערב ירושלים. זקן מואשמת בלקיחת שוחד והלבנת הון. בין היתר היא נאשמת בשורה של מקרים שבהם לכאורה לקחה כסף מעד המדינה המנוח שמואל דכנר, שהיווה צינור לכספי שוחד שהעביר היזם הלל צ'רני. בכסף, נטען, היא השתמשה בין השאר לכיסוי גירעונות ממערכות בחירות של אולמרט וכן להפקדה בחשבונה הפרטי.

 

הפרשה נחשפה ב-2010 בעקבות פעילות היחידה הארצית לחקירות הונאה. החקירה - שבמסגרתה נעצרו אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים - עסקה בהתנהלות הגורמים שהביאו במהלך כעשור לפיתוח פרויקטים שונים לדיור שהעיקרי בהם הוא בניין הולילנד בדרום מערב ירושלים. על פי החשד הועברו לכאורה תשלומי שוחד בסכומים של מיליוני שקלים לבכירים ובעלי תפקידים, ובהם אולמרט, בתקופת כהונתו כראש העיר ירושלים. כמעט שנתיים לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד אולמרט בגין לקיחת שוחד. עד כה העידו קרוב ל-100 עדי תביעה ושישה נאשמים. עד המדינה דכנר שהלך לעולמו באמצע עדותו, לא הספיק להיחקר נגדית על ידי כלל הסנגורים, בהם אלה של אולמרט וכן זקן, שנאשמת אף היא בפרשה.


פורסם לראשונה 08/10/2013 13:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שולה זקן בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים