שתף קטע נבחר

אונס. תקיפה. זיכוי: "תמיד ידעתי את האמת"

מוחמד פאדול הואשם תחילה באונס תלמידה במהלך מסיבת סיום פרטית. האישום הומר לעבירת תקיפה, אך השופטים זיכו אותו מחמת הספק. "ישבתי על לא עוול בכפי, אני הקורבן", אמר ל-ynet

"ההרגשה להשתחרר לאחר שנה וחצי היא טובה מאוד, היה לי קשה בכלא". כך תיאר היום (ג') מוחמד פאדול בן ה-25 את תחושותיו זמן קצר לאחר שזוכה בבית המשפט מתקיפה מינית של תלמידה במהלך מסיבת סיום פרטית שערכה עם חבריה באזור ירושלים. הוא ציין ש"ישב על לא עוול בכפו", אבל תמיד ידע את האמת, כהגדרתו. פאדול, ששוחרר כמה שעות לאחר הדיון, התחבק עם אחיו ועם קרובי משפחתו, ובכה מהתרגשות כשעשה את דרכו החוצה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

טורקיה בונה גדר: "הגבול עם סוריה לא קיים"

ש"ס לאן: הרב עובדיה ימשיך לאחד התנועה?

 

המקרה אירע, על פי כתב האישום, בווילת אירועים שהושכרה מדי פעם למסיבות פרטיות. פאדול, השוהה בארץ עם אשרה זמנית במעמד פליט, עבד שם כמנקה והתגורר ביחידת דיור בתוך המתחם. ב-29 באפריל 2012 חגגו התלמידים את מסיבת הסיום ולאחר מכן נסעו למסיבה הפרטית. שם, על פי שני הצדדים, הגיעה התלמידה - שהייתה שיכורה - לחדרו של פאדול ונשכבה לצדו.

 

כשעה לאחר מכן, בסביבות 4:00 בבוקר, הבחינו חבריה של התלמידה כי היא נעלמה וחיפשו אחריה ברחבי הווילה. כשנכנסו ליחידת הדיור, הם מצאו אותה ישנה על הספה, ואת הנאשם ואדם אחר.

 

פאדול הואשם תחילה באונס, אך לפני כשלושה חודשים נסוגה הפרקליטות והאשימה אותו בעבירת מעשים מגונים בנסיבות מחמירות. הוא זוכה מחמת הספק גם מסעיף זה ובית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי הראיות אינן מספיקות כדי להוכיח שבוצעה עבירה כלשהי באירוע. "היה לי קשה בכלא, הייתי שם בודד ואף אחד לא ביקר אותי", סיפר ל-ynet לאחר זיכויו. "עברתי שם דברים קשים מאוד והיחס אליי היה קשה, במיוחד משום שישבתי על תיק כזה".

 

"אני קורבן כאן, אם יש צדק הם צריכים לפצות", אמר. "אני לא יודע אם האשימו אותי משום שאני סודני. התגעגעתי למשפחה, אבל אני לא יודע מה אעשה כעת. לא החלטתי, אני מקווה לחזור הביתה יום אחד, אבל נראה". 

 

השופטים צבי סגל, משה דרורי ובן ציון גרינברגר ציינו בהכרעת הדין כי מצאו את המתלוננת אמינה אך החליטו למרות זאת לזכות את פאדול, בין היתר, מכיוון שהיא לא זכרה חלקים גדולים ממה שאירע באותו לילה. הם הוסיפו כי לא הוכח שהנאשם היה מודע למצבה בעת המעשה.

 

עו"ד מחמד ענאבסה מהסנגוריה הציבורית שייצג את פאדול הביע שמחה על הזיכוי אך אמר שלא הופתע. "מתחילת הדרך חשבנו שמדובר במקרה יוצא דופן שבו המתלוננת היא שיזמה את המעשה. אני קורא לחבריי בפרקליטות לעשות בדק בית כיצד עמדו על כתב האישום ועל כך שמרשי יישאר עצור במשך שנה וחצי, אנחנו מתכוונים לתבוע פיצויים מהמדינה על מאסר שווא, אך שום דבר לא יפצה אותו על עוגמת הנפש ועל הפגיעה בחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
מוחמד פאדול
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד מחמד ענאבסה
מומלצים