שתף קטע נבחר

מל''ט של חיל האוויר התרסק בים

כחצי שנה אחרי מקרה דומה הביא כשל טכני לנפילת כלי טיס בלתי מאויש בין פלמחים לאשקלון, כמה קילומטרים מהחוף. הפעם, בניגוד למקרה הקודם, ההתרסקות לא אירעה בעקבות הוראה ממפעילי המל"ט. השברים נאספו על ידי חיל הים, נפתחה חקירה

שוב מתרסק כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל: הותר לפרסום כי מל"ט (מטוס ללא טייס) מסוג "הרמס 450" של חיל האוויר התרסק היום (ג') בים, בין פלמחים לאשקלון.

 

כתבות נוספות בנושא ב-ynet:

 

שבריו של המל"ט נאספו בשעות האחרונות על ידי כוחות חיל הים והם יועברו לבדיקה במסגרת חקירת נסיבות האירוע שכבר החלה בחיל. ההערכה הראשונית בצבא היא שסיבת ההתרסקות בים, כמה קילומטרים מהחוף, היא כשל טכני במנוע שגרם להפסקת מעופו.

 

הרמס 450. אחד המל"טים הגדולים בחיל האוויר ()
הרמס 450. אחד המל"טים הגדולים בחיל האוויר

 

המל"ט שהתרסק היה בטיסת אימון ושייך לטייסת מל"טים שבבסיס פלמחים. מדובר בכלי מתקדם שנחשב לאחד המל"טים הגדולים בחיל האוויר, ומיועד בין היתר למשימות איסוף מודיעין.

 

בחודש מאי השנה נרשם אירוע דומה, כאשר מל"ט של חיל האוויר סבל

מתקלה והופל לים באופן יזום מול חופי נתניה. הפעם, בניגוד לכך, ההתרסקות לא התרחשה בעקבות הוראה ממפעילי המל"ט. מלבד שני מקרים אלו, בשנה האחרונה נרשמו כמה מקרים שבהם מל"טים ומזל"טים הונחתו וניזוקו על הקרקע בשל תקלות.

 

מערך המל"טים של חיל האוויר הפך משמעותי מאוד בשנים האחרונות בשל מגוון משימות לשלל טווחים, כולל למרחק רב כגון סודאן או איראן, שאליהן יכול להגיע מל"ט "איתן" החדיש. למעשה, מרבית שעות הטיסה המבצעיות של חיל האוויר בכלל הגזרות הן של כלים בלתי מאוישים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים