שתף קטע נבחר

מאפיה ברומניה: 'ישראלים סחטו רופא ישראלי'

יותר מעשרה בני אדם, אזרחי ישראל ורומניה, נעצרו בבוקרשט בחשד לסחיטה בעקבות 18 פשיטות בבירה הרומנית ובסביבותיה. על פי הדיווחים, "הפלסטיקאי של הסלבס" ברומניה הקים ארגון פשיעה, וסחט חברים בקהילה הישראלית ברומניה, ובהם רופא. החשודים בסחיטה גם כלאו כמה מהקורבנות

מאפיה ישראלית ברומניה שיתפה פעולה עם עבריינים מקומיים כדי לסחוט ישראלים, ובהם רופא: אזרחים ישראלים נעצרו ברומניה בעקבות חקירה של כוחות הביטחון המקומיים בחשד לעבירות אלימות, כליאה לא חוקית, שוד וסחיטה באיומים. על פי הדיווח אמש (ג') בכלי התקשורת במדינה, במהלך 18 פשיטות בבוקרשט ובסביבתה נעצרו יותר מ-10 ישראלים ורומנים בפרשה. לדיווח אין אישור מגורמים ישראלים רשמיים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

המשטרת הרומנית. 18 פשיטות ()
המשטרת הרומנית. 18 פשיטות

לפי הדיווחים השונים, שבהם מצוטטים גורמים משפטיים ברומניה, החשודים הישראלים הקימו ארגון שעסק בגביית כספים

באמצעים אלימים. המקורות ציינו כי הארגון גייס גם אזרחים רומנים, המקושרים בעולם התחתון המקומי. 

 

אחד הקורבנות של המאפיה ישראלית-רומנית היה רופא ישראלי. גורמים ששוחחו עם העיתון "אדורול" אמרו כי רופא רומני, המכונה "הפלסטיקאי של הסלבס", הקים ארגון במטרה לגבות כספים מהקורבן. לפי הדיווח, הרופא הישראלי נאלץ לשלם 40 אלף יורו.

 

על פי החשד, בשנה האחרונה סחטו חברי הארגון סכומי כסף גדולים מאנשי עסקים תוך שימוש באיומים. בתקשורת הרומנית נטען שהקורבנות הם חברי הקהילה הישראלית במדינה, שלאחר מעקב התברר לחשודים כי הם מחזיקים בממון רב. מהדיווח עולה כי חלק מהקורבנות הסכימו לשלם את הכספים שדרשו מהם הסוחטים.

 

הפשיטות בבוקרשט ובסביבותיה נעשו בבתי חברי הארגון וכן במשרד עורכי דין. גורמי חקירה ציינו כי החשודים אף כלאו כמה מקורבנותיהם על מנת להוציא מהם חפצים יקרי ערך וכדי להכריח אותם לשלם סכומי כסף גדולים. עוד נמסר כי ב-4 ביוני הם הכריחו את אחד הקורבנות להגיע למשרד עורכי דין,

לחתום על חוזה למתן שירותים בערך של 900 אלף יורו ולאלץ אותם להעביר באופן מיידי לחברי הארגון 93 אלף יורו.

 

בשנים האחרונות התפרסמו כמה פרשות שקשרו רופאים ישראלים ברומניה לפלילים. בפברואר האחרון נעצרו רופא וטכנאית ישראלית בחשד שהיו מעורבים במכירת ביציות של נשים מקומיות לישראלים. ביולי 2009 נעצרו בבוקרשט כ-30 ישראלים במרפאה שבה התבצעו הפריות, גם כן בחשד למעורבות בפרשיית סחר בביציות.


פורסם לראשונה 08/10/2013 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים