שתף קטע נבחר

תיעוד: אנשי חיזבאללה מוציאים להורג מורדים

לרשת הועלה סרטון קשה לצפייה המתעד לוחמים של הארגון יורים בשבויים סוריים שנתפסו במהלך הקרב על העיר אל-קוסייר בקיץ האחרון. התמונות צפויות לעורר מחדש את העימות בין שיעים לסונים בלבנון

עוד הוכחה למעורבות הפעילה של חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה : באתר האינטרנט של רשת "אל-ערביה" פורסם הבוקר (ה') סרטון המתעד לכאורה לוחמים של הארגון מוציאים להורג מורדים פצועים שנלקחו בשבי. על פי הדיווח, הסרטון שהועלה לרשת צולם ביוני האחרון אחרי הכיבוש מחדש של העיר אל-קוסייר על ידי כוחותיו של הנשיא בשאר אסד, מגובים בלוחמי חיזבאללה.

 

בסרטון נראים אנשי חיזבאללה שולפים את השבויים הפצועים מהרכב שבו נלקחו, משכיבים אותם על הארץ ומוציאים אותם להורג בכמה יריות.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בקרב על אל-קוסייר בקיץ החולף נרשמה המעורבות המתועדת הראשונה של הארגון בסכסוך הפנים-סורי, אחרי שחסן נסראללה הכריז שלא יאפשר למורדים להשתלט על ערים וכפרים ליד הגבול הלבנוני.

 

הסרטון עלה לאוויר דווקא ימים ספורים בלבד אחרי שדיפלומטים לבנונים אמרו לעיתון "טיימס" הלונדוני שחיזבאללה החל להסיג חלק מכוחותיו מסוריה. על פי הגורמים, בסוריה היו כ-10,000 לוחמי חיזבאללה וכעת נשארו שם כמה אלפים בודדים. גורמים המקורבים לחיזבאללה אמרו לעיתון כי הנסיגה נובעת משיקולים טקטיים ולא מלחץ פוליטי של ממשלת לבנון שמופעל על הארגון השיעי להפסיק את לחימתו במדינה.

 

פרסום הסרטון צפוי לעורר מחדש את המתיחות בין שיעים בלבנון לבין הסונים במדינה, שתומכים במורדים במלחמת האזרחים הסורית. העיתונאי הלבנוני לוקמאן סלים אמר כי התיעוד מחזק את ההנחה ש"חיזבאללה התערב בעימות בסוריה לא בשם אללה אלא בשם איראן והאינטרסים שלה".

 

מנגד, הפרשן הפוליטי קאסים קאסיר הגן על המעורבות של חיזבאללה בלחימה בטענה שמטרתה להגן על לבנון מפני ההשלכות של מלחמת האזרחים. לדבריו, חיזבאללה לוחם לצד העם הסורי נגד "קבוצות קיצוניות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורדים שהוצאו להורג באל-קוסייר
מומלצים