שתף קטע נבחר

בת זוגו של הנרצח: "הפתיעו את יאיא"

במשך כשעתיים זחלה מוניק, אשתו של אלוף משנה במיל' שריה (יאיא) עופר, כדי להזעיק עזרה. ממיטתה בבית החולים היא סיפרה: "הוא היה איש צבא זמן רב. מפקד רצועת עזה, גבעתי, שלדג, איש מדהים. אין מי שלא אהב אותו"

"הוא היה איש צבא זמן רב - מפקד רצועת עזה, גבעתי, שלדג, איש מדהים. אבא מדהים, סבא מדהים, בעל מדהים. אין מי שלא אהב אותו, אין מי שלא התחבר אליו. אין מי שלא. איך הצליחו לעשות את זה ליאיא? אני לא יודעת, הפתיעו אותו, הפתיעו אותו. אני לא יודעת". כך סיפרה הבוקר (יום ו') בבכי מוניק, אשתו של אלוף-משנה במיל' שריה (יאיא) עופר מברוש הבקעה, שנרצח הלילה בצפון בקעת הירדן. ההערכה היא שהרקע לפיגוע הוא לאומני, אך לא נפסלת האפשרות כי מדובר באירוע על רקע פלילי.

 

עופר, בנו של מפקד משטרת תל-אביב לשעבר ניצב דוד עופר ז"ל, שכל את אחיו במלחמת יום כיפור. הוא אחיינם של סמי ויולי עופר.

 

האישה, בשנות ה-50 לחייה, סיפרה כי בן זוגה שמע רעש מחוץ לבית וכשיצא לחצר היכו אותו שני אנשים במוט ברזל. לקרוביה היא סיפרה כי שמעה קולות של שני גברים מדברים בערבית. לדבריה, היא ראתה את מה שהתרחש דרך חלון הבית ולכן ברחה החוצה, זחלה דרך השיחים עד שהגיעה לכביש, שם הזעיקה עזרה. היא הוסיפה כי זחלה במשך כשעתיים. האישה מאושפזת בבית החולים העמק בעפולה ומצבה מוגדר קל. היא קיבלה טיפול ראשוני בחדר המיון. הבוקר הועברה לחדר הניתוח לטיפול בברכה שנשברה.

 

בתה של הפצועה סיפרה: "הוא יצא לשטח מהכניסה האחורית. אחרי כמה דקות היא יצאה לשטח ושמעה ערבית. היא ראתה שמחפשים אותו עם הפנסים. היא זחלה שם במשך שעתיים, בלי טלפון, בלי כלום".

 

אחייניתה, ליטל כהן, סיפרה כי מוניק הבחינה בתוקפים שחבשו כובעי קפוצ'ון בחדר השירות של הבית. "היא שמעה שיאיא אומר להם, 'מה אתם עושים לי, מה אתם עושים'? היא ראתה שהם סובבו אליה את הגב והצליחה לברוח".

 

בני הזוג עופר הכירו לפני שנים, ועבור כל אחד מהם מדובר בנישואים שניים. מוניק התגוררה במקור במעלה אפרים, והיא אם לשלושה. בני הזוג התגוררו בבקתה בברוש בבקעה קרוב לשבע שנים. בבעלותם חנות תכשיטים ויודאיקה בירושלים.

 

בעקבות האירוע הוזעקו כוחות גדולים של צה"ל לאזור ופתחו בסריקות נרחבות

 בעקבות ההערכה שמדובר בפיגוע על רקע לאומני. הכוחות, מגדוד הצנחנים 890 בפיקודו של מפקד חטיבת הבקעה, אל"מ ירון בית און, הציבו מחסומים באזור ומנסים להתחקות אחר עקבות המפגעים. עם זאת, פעילות כוחות הביטחון מתבססת בינתיים על עדות האישה בלבד, ונבדקים כיוונים נוספים, ובהם רצח על רקע פלילי.

 

דוד אלחייני, ראש מועצת בקעת הירדן, סיפר: "הנרצח נאבק עם הרוצחים שצעקו בערבית ובעברית. האישה, ששכבה על הספה, נמלטה מהמקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
שריה (יאיא) עופר
צילום: אוראל כהן
צילום: עידו ארז
זירת הפיגוע בצפון הבקעה
צילום: עידו ארז
מומלצים