שתף קטע נבחר

ליאון וליברמן סיירו בי-ם: "ברקת לא אחראי"

המועמד לראשות העיר סייר יחד עם יו"ר ישראל ביתנו במקום שבו עתיד לקום הגן הלאומי. ליברמן: "צריך ראש עיר שמייצג את המחנה הלאומי". ליאון: "שמירה על הגן תביא לביטחון לתושבים יחד עם הגברת השיטור העירוני"

ממשיכים לחמם מנועים לקראת הבחירות המקומיות בשבוע הבא: המועמד לראשות עיריית ירושלים, משה ליאון, סייר הבוקר (יום ב') יחד עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, במקום שבו עתיד לקום הגן הלאומי במורדות הר הצופים בבירה.

 

בחירות מקומיות - כתבות נוספות ב-ynet

 

עוד כתבות בערוץ החדשות של ynet:

עיני: טבע קיבלה מיליארדים, למדינה יש מילה

מפקד חיל הים לשעבר עוכב לחקירה בלונדון

צפו: היציאה מחנייה הגרועה בהיסטוריה

 

יחד עמם סיירו גם שרים וחברי כנסת מטעם הליכוד-ישראל ביתנו בגן שנמצא בין ירושלים למעלה אדומים ומחכה לאישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעיר.

 

ליברמן ציין כי רוב השרים וחברי הכנסת מהליכוד-ביתנו תומכים בליאון. שר החוץ לשעבר נשאל אם איים לפצל את האיחוד עם בנימין נתניהו אם ראש הממשלה לא יביע תמיכה בליאון ואמר: "מי שאמר את זה הוא אידיוט ומי שחוזר על השאלה הזו הוא פחות או יותר מתקרב לאותו דבר. רק אידיוט מסוגל להעלות את זה על דל שפתיו".

"צריך ראש עיר שייצג את המחנה הלאומי". ליברמן וליאון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"צריך ראש עיר שייצג את המחנה הלאומי". ליברמן וליאון(צילום: גיל יוחנן)

יו"ר ישראל ביתנו תקף את ראש העיר הנוכחי, ניר ברקת, בטענה כי הוא אינו שומר על אינטרס העיר בכל הנוגע לגן הלאומי: "חייבים לשמור על הנכס הזה. שום ראש עיר אחראי לא היה מוותר על זה", תקף ליברמן. "ברקת משתף פעולה עם עמותות השמאל שרוצות לחבר את השכונות הסמוכות עיסוויה וא-טור ולחנוק את מעלה אדומים. ראש עיר אחראי היה דוחף את הקמת הגן הזה בכל הכוח. אנו חושבים שהגיע הזמן שיהיה פה ראש עיר שמייצג את המחנה הלאומי".

 

בתקופה האחרונה סובלים תושבים המתגוררים באזור הגן שייבנה, בהם תושבי שכונת הגבעה הצרפתית, ממקרי פשיעה כמו פריצות והטרדות. ליאון מאמין שהגן הוא אחד הפתרונות לשמירה על ביטחון התושבים: "שמירה על הגן הלאומי בגודלו תוסיף לביטחון התושבים בשכונות קו התפר. מה שקרה בחמש השנים האחרונות הוא שביטחון התושבים הלך וירד", אמר ליאון.

 

ארגונים כמו "עיר עמים" מתנגדים לבניית הגן בטענה כי נועד למנוע מהשכונות הערביות הסמוכות להתרחב ופוגע בזכויות התושבים הערבים.

 

המועמד לראשות העיר ירושלים הדגיש כי שמירה על גודל הגן היא אחד הפתרונות לשמירה על הביטחון יחד עם הגברת השיטור העירוני והתקנת מצלמות.

 

ממטהו של ראש העיר ניר ברקת נמסר בתגובה: "מדובר בטענות מגוכחות ומנותקות מהמציאות המעידות על נואשות מכך שתושבי ירושלים מסרבים לקבל את הבובה של דרעי וליברמן מגבעתיים לראשות עיריית ירושלים. משה ליאון טובל ושרץ בידו. ביד אחת הוא טוען שניר ברקת שמאלני, בעוד שביד השנייה מי שמריצים אותו ותומכים בו הם ליברמן, שכבר אמר שצריך להעביר חלק משכונות ירושלים לפלסטינים ודרעי, שהיה מאדריכלי אוסלו. בניגוד לשקרים, ברקת ממשיך לקדם את הגן הלאומי במורדות הר הצופים ופועל מול כלל הגורמים להשלימה בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משה ליאון
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי מנדלבאום
ח"כ אביגדור ליברמן
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים