שתף קטע נבחר

לפיד לטבע: הטבות המס מחייבות להקשיב לנו

בתשובה להצעות אי-אמון בממשלתו, השווה שר האוצר בין השתקת הממשל האמריקני והקשיים שמערימות סיעות האופוזיציה על משרדי הממשלה. "מנכ"ל טבע הבטיח לי שאין עדיין שום החלטה על היקף הפיטורים בישראל", הדגיש

שר האוצר יאיר לפיד השיב הערב (יום ב') להצעות האי-אמון בממשלתו והבטיח כי סוגיית הפיטורים בחברת "טבע" עדיין לא באה לסיומה. "הזכרתי להנהלת טבע שהיחסים שלהם עם מדינת ישראל הם דו-צדדיים", הבהיר, "מנכ"ל 'טבע' הבטיח לי שאין עדיין שום החלטה על היקף הפיטורים בישראל". בתום דיון סוער וממושך, דחתה מליאת הכנסת חמש הצעות אי-אמון שהוגשו נגד הממשלה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ליאון וליברמן סיירו בי-ם: "ברקת לא אחראי"

בריטניה: זה האיש שיוביל למדלן מקאן?

 

לפיד ביקר את הטבות המס שהוענקו לחברה ואמר כי דעתו "אינה נוחה מהטבות אלה ובכל מקרה ציינתי בפני ההנהלה שההטבות שניתנו מחייבות אותם להקשיב לנו ולכל מה שיש לנו להגיד בנושא הפיטורים".

 

בהמשך דבריו, תקף לפיד את התנהלות סיעות האופוזיציה והשווה בינה ובין השתקת הממשל האמריקני. "חזרתי מארצות הברית, והיות וביליתי

שם חלק גדול מזמני בקונגרס, יצא לי לעקוב מקרוב אחרי השאט-דאון האמריקני, שזה מקרה קיצוני במיוחד שבו האופוזיציה פועלת נגד האינטרסים של המדינה ושל הבוחרים, העיקר שיהיה להם הזדמנות להכניס לשלטון. אני חושב שהצלחתם לא רע להעתיק את זה לכאן. גם אצלנו יש מקרים של אופוזיציה חסרת אחריות שמוכנה לפגוע במדינה ובמצבו הכלכלי של כל אזרח", אמר שר האוצר.

 

בביקורת חריפה על הסחבת שחברי האופוזיציה מפעילים בוועדות, כהגדרתו, הוסיף לפיד כי חיבור צינור הגז הטבעי מתעכב בשל נושא זה.

"מחקר שבוצע במשרד האוצר העריך כי עיכוב הגז בחצי שנה בלבד יעלה למשק הישראלי ב-6,000 מקומות עבודה פוטנציאליים. אתם שלחתם 6,000 איש הביתה", קרא לאופוזיציה. "אתם פיטרתם במו ידיכם 6,000 אנשים, פי 5 אנשים על מה שאמרו על טבע ובז"ן ביחד. עיירה שלמה של מובטלים שיצרתם במו ידיכם".

 

הדברים זכו לתגובות רועמות בספסלי האופוזיציה ולתשובת נגד כועסת. "אלו עוד אמירות מטופשות שאתה תצטרך להצטער עליהן", אמר ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), ואילו ח"כ תמר זנדברג (מרצ) טענה כי "זה קשקוש גדול. נהיה פה מצב שכל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. אין לך בושה?".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים