שתף קטע נבחר

בחירות בי-ם: החרדים-ליטאים תומכים בליאון

עוד חיזוק למתמודד מול ראש העיר המכהן: אחרי ש"ס, גם מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי תומכים במועמדות ליאון. בקרוב יפורסם "קול קורא" בעניין. שר הפנים גדעון סער בחוג בית: "ירושלים צריכה את משה ליאון"

מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, ובראשם הרב אהרון לייב שטיינמן, הודיעו על תמיכתם במועמדותו של משה ליאון בבחירות לראשות העיר ירושלים. בכך מצטרפים הרבנים לקריאת חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס, בשם הרב עובדיה יוסף המנוח, להצביע עבור ליאון.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

'תג מחיר - היסוד לרצח הבא של ראש ממשלה'

ילדים שנחטפו לישראל יוחזרו לשבדיה

 

כבר לפני כשבועיים החליטה מועצת גדולי התורה של הליטאים כי יש לפעול להצלחת מועמד "בעל סיכוי וקרוב יותר לדת", והורתה כך לחברי הכנסת הכפופים לה. אמש, בתום דיון נוסף, "תורגמה" אותה החלטה לתמיכה מפורשת במשה ליאון, מועמד הליכוד-ביתנו בבירה, ובימים הקרובים יפורסם "קול קורא" בעניין.

 

חלק מהליטאים לא רואים עצמם מחויבים להחלטה זו, והפלג המכונה "ירושלמי" מריץ מועמד משלו, חרדי, לראשות העירייה - חיים אפשטיין. הוא מתמודד בחסות הרב הבכיר שמואל אוירבך, אך מועצת גדולי התורה הדגישה כי יש לתמוך ב"בעל סיכוי", ולכן במטה ליאון מקווים כי רק מעטים יצביעו עבורו.

 

כעת, לאחר שהרבנים הליטאים והספרדים הבכירים כבר הביעו תמיכה בליאון, עיקר המאמץ הוא להביא לתמיכת החסידים. בראשית השבוע נמנעה מועצת גדולי התורה שלהם מהכרעה על זהות המועמד המועדף עליה והסתפקה בקריאה לכל אדם להצביע לפי הוראת רבותיו. כעת נעשים מאמצים להביא לתמיכת האדמו"רים מגור ומבעלז - ראשי החסידויות הגדולות בירושלים - להצטרף לליטאים ולספרדים.

 

מרגיש בבית

אתמול קיים ליאון חוג בית יחד עם שר הפנים גדעון סער שאמר כי "בסופו של דבר ירושלים, עם הבעיות המורכבות שלה בכל התחומים, צריכה אדם שיודע לרתום את המערכות, את הרשויות, את המשרדים, לטובת ירושלים. אדם כזה הוא רק אחד המכיר היטב את מוסדות השלטון - וזה משה ליאון".

השר סער ומשה ליאון, אמש ()
השר סער ומשה ליאון, אמש
 

שר הפנים סיפר בחוג הבית שהתקיים אצל משפחת ברזני על

תחושת השליחות וכן על ההיכרות רבת השנים עם ליאון: "מתוך אותה תחושת שליחות שהובילה אותו בתפקידיו הציבוריים, הוא רוצה לבוא ולתת לירושלים. כשהתמניתי למזכיר הממשלה ליאון כבר היה מנהל לשכת ראש הממשלה והפך למנכ"ל משרד ראש הממשלה. בין ההחלטות הראשונות שאני זוכר כמזכיר הממשלה, עוד ב-99', הייתה ההחלטה של ליאון להקמת ועדת מנכ"לים למען ירושלים בראשותו".

 

ליאון מצדו אמר: "הגעתי לירושלים כדי לשנות את איכות חיי התושבים, אני יודע כיצד עיר אמורה להיראות וכיצד עירייה אמורה להתנהל. התושבים משלמים הרבה ומקבלים מעט. אצלי העירייה תשרת את התושבים ולא להפך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משה ליאון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים