שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ניסוי אוסטרלי - 200 ק"מ ללא הגבלת מהירות

  דווקא במדינה שהציגה שיפור קיצוני במספר ההרוגים על הכביש, תבוטל הגבלת המהירות באחד הכבישים המרכזיים. לתשומת לב משרד התחבורה

  תומכי הגבלת מהירות הנסיעה לא יאהבו זאת. אוסטרליה, המשמשת זה שנים ארוכות כמופת להפחתה דרסטית של מספר ההרוגים על הכביש, עומדת לבטל את הגבלת המהירות באחד הכבישים המרכזיים ביבשת - קטע כביש באורך 200 ק"מ בין ברו-קריק לאליס-ספרינגס, החוצה את היבשת מצפון לדרום.

   

  כדאי לציין כי עד 2007, לא הייתה בכביש שנמתח לאורך 3,000 ק"מ הגבלת מהירות כלשהי, ובמסגרת צעדים דרסטיים לשיפור הבטיחות בדרכים, נקבעה בו מהירות מרבית של 130 קמ"ש. כעת היא עומדת להתבטל לשנת-ניסיון, החל בפברואר 2014. בגרמניה שהציעה בעבר אלפי ק"מ ללא הגבלת מהירות באוטובאן, קוצץ מספר הכבישים בהם ניתן לנהוג במהירות באופן דרמטי. זאת בעיקר מטעמי איכות סביבה.

   

  גופים שונים העוסקים בבטיחות בדרכים, הרימו מיד קול זעקה - "שימו לב למה שאני אומר, לממשלה הזו יהיה דם על הידיים. אתם מוזמנים להקליט אותי ולהשמיע את זה", כך אמר הרולד סקרבי, יו"ר אחד הגופים. גם עמותות נהגים שונות הביעו את התנגדותן למהלך הצפוי - "העובדה שאנחנו חוזרים למהירות לא מוגבלת, לבטח לא תסייע להורדת מספר ההרוגים בכביש".

   

  גופים נוספים, בהם עמותות מתחום הרפואה ובטחון הפנים, הבטיחו כי הם מתכוונים להלחם בהחלטה, אשר ניתנה למעשה לפני הבחירות האחרונות על-ידי המפלגה השלטת. יש לציין כי הצלחה במהלך ביטול הגבלת המהירות בקטע כביש זה, תביא - כך הובטח - להסרת המגבלה גם בכבישם נוספים.

   

  לעומתם, חובבי הגה מברכים על המהלך. בין היתר הם טוענים כי הסרת הגבלת המהירות תמשוך לאזור תיירים ובוחני רכב, אשר יסייעו לכלכלה המדשדשת במרכז היבשת. איש עסקים מאליס ספרינגס, חובב רכב המחזיק במספר מכוניות ספורטיביות, אמר כי הסרת המגבלה תאפשר לנהגים ליהנות מנהיגה במספר גדול של כלי רכב שונים. "כאשר המהירות מוגבלת בכביש ארוך ומונוטוני ל-130 קמ"ש, נהגים מאבדים ריכוז ומתעייפים יותר", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איך תשפיע המהירות על מספר ההרוגים?
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים