שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ניסיון להגביל את הריבית על קנס שלא שולם בזמן

  ועדת שרים לענייני חקיקה תדון בעוד מספר ימים בהצעת חוק שתגביל ותקטין משמעותית את הריבית על פיגורי קנסות

  האם תוגבל הריבית על קנסות שלא שולמו בזמן? ביום ראשון הקרוב (20.10) תדון ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת חוק של ח"כ דוד אזולאי, המבקש להגביל את ריבית הפיגורים שיכולות עיריות לגבות, ממי שאינם משלמים קנסות חניה במועד שנקבע להם.

   

  "כאשר אדם לא משלם קנס במועד, מתווספת אליו תוספת פיגור בשיעור של 50% מהקנס או מחלקו, אם (הוא) לא שולם במלואו", מציין ח"כ אזולאי בדברי ההסבר של הצעת החוק. "בנוסף, כל שישה חודשים מחלוף מועד אי תשלום הקנס, מתווספת לקנס תוספת פיגור בשיעור של 5%".

   

  ח"כ אזולאי מציע להפחית את אותה תוספת הנגבית ממי שאינם משלמים את קנסות החניה במועד. במקום 50%, כך הוא מציע כעת, תיקבע תוספת של 20% בלבד. בנוסף, ח"כ אזולאי מציע לחייב את העיריות - או את מי שפועל מטעמן - לשלוח התראה בדואר רשום לנהגים אחרי 60 יום ממועד הודעת הקנס המקורית.

   

  "הצעת החוק באה לתקן עיוות קשה, שבו אנשים משלמים קנסות שתפחו והגיעו לסכומים גבוהים ביותר, גם לא היו מודעים לקיומו של הנקס או אם מועד תשלום הקנס נשכח על ידם", מסכם ח"כ אזולאי את הצעת החוק שתידון בוועדת השרים לענייני חקיקה.

   

  יש לזכור כי חברי כנסת העלו בשנים האחרונות הצעות רבות בעניין קנסות חניה, שביקשו להקל על נהגים בכל הנוגע לתשלום הקנסות. למשל, בשנה שעברה הציעו ח"כ משה גפני ואורי מקלב להעניק הנחה של 50% למי שישלם את הקנס בתוך שבועיים. למעשה, ח"כ אזולאי כבר הגיש בכנסת הקודמת הצעה זהה לזו שתעלה לדיון בוועדת השרים ביום ראשון.

   

  מול האינטרס של חברי הכנסת, המבקשים להקל על נהגים, כדאי גם לזכור כי קנסות חניה מניבים לעיריות - ובעיקר לעיריות גדולות וחזקות - הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנה. על פי אומדן של עיריית תל אביב מ-2012, הכנסותיה מקנסות חניה באותה שנה היו צפויות להגיע לכ-140 מיליון שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הלל פוסק
  וכמה תשלמו עכשיו?
  צילום: הלל פוסק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים