שתף קטע נבחר

שוד מזומן: עוקרים כספומטים בדרום

הם מגיעים עם רכב גדול לתחנת דלק, קושרים את הכספומט, עוקרים אותו ונמלטים - הלילה אירע המקרה השישי. במשטרה הקימו צוות מיוחד

אלמונים גנבו הלילה כספומט מתחנת דלק של חברת דור אלון באזור שדרות. זו המכה האחרונה בשרשרת גניבות כספומטים קטנים מתחנות דלק באזור הדרום. לפחות שישה כספומטים נעקרו בחודשים האחרונים ממקומם. במשטרה זיהו שיטת פעולה חוזרת וסבורים כי מדובר באותה כנופיה. מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי הורה על הקמת צוות חקירה מחוזי.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

השיטה עובדת כך: חברי הכנופיה מגיעים ברכב גדול וחזק כשברשותם שרשראות או כבלים חזקים במיוחד. הם קושרים את הכספומט או לופתים אותו בשרשראות ובמכה אחת עוקרים אותו ממקומו, מעלים אותו על ארגז הרכב ונעלמים.

 

לאחר מכן, הרחק מזירת הפשע, הם פורצים בנחת את הכספומט ולוקחים את השלל. בחודשים האחרונים אירעו גניבות כאלו באזור שדרות, נתיבות, קיבוץ ברור חיל, מושב משען, צומת יד מרדכי, אופקים וקריית-גת. כמו כן, נרשמו עשרות מקרים של ניסיונות גניבה.

 

"הם לא מפחדים מכלום", אמר גורם במשטרה. "גם אם רואים אותם זה לא ממש מפריע להם. הם נעלמים בתוך דקה או שתיים. לעיתים נעזרים בלום כדי לפרק את הכספומט ומהקיר ואז מתחברים אליו עם כבלים. יש להם אומץ גדול מאוד".

 

ניצב הלוי הוסיף כי "מדובר באנשים שלא בוחלים בשום אמצעי כדי לממש את רצונם. לאור ריבוי המקרים והעובדה כי מדובר במעשי שוד שחוצים מרחבים, הנחתי את קצין האח"מ (אגף חקירות מודיעין) המחוזי על הקמת צוות חקירה לטיפול ותעדוף האירועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כספומט, אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים