שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בפעם השנייה היום: רעידת אדמה בכנרת
  ארבע שעות בלבד אחרי הרעש הבוקר, שעוצמתו הייתה 3.6 בסולם ריכטר, הורגשה עוד רעידת אדמה בצפון. עוצמתה הייתה זהה - 3.6 - וגם הפעם המוקד היה ליד גינוסר. בארבעת הימים האחרונים אירעו 4 רעידות באזור

  זה כבר הופך למפחיד: בפעם השנייה היום, ובפעם הרביעית בארבעה ימים, אירעה אחר הצהריים (יום א') רעידת אדמה בצפון. הרעש הורגש בסביבות השעה 15:54. עשרות גולשים שלחו מיילים אדומים ל-ynet על אודות הרעש וסיפרו כי הרעש הורגש היטב בטבריה. אחרים דיווחו כי גם בכרמיאל האדמה רעדה.

   

  במכון הגיאופיסי אמרו כי עוצמת הרעש היא 3.6 בסולם ריכטר ומוקד הרעידה בצפון הכנרת, 5 ק"מ צפונית מזרחית לקיבוץ גינוסר. רק הבוקר, בשעה 11:50, אירעה רעידת אדמה שעוצמתה והמוקד שלו היו זהים - גם כן 3.6 בסולם ריכטר וגם כן וחמישה קילומטרים צפונית-מזרחית לגינוסר.

   (צילום: google maps) (צילום: google maps)
  (צילום: google maps)

    

  הפעמים הקודמות:

  רעידת אדמה שלישית בצפון: "השולחנות זזו"

  שוב: רעידת אדמה קלה בצפון

   

  מרים סלח, עובדת במלון גולן טבריה שבמרכז העיר, סיפרה כי בשבע דקות לארבע הורגשה רעידת אדמה שנייה נוסף לזו שהורגשה באזור בשעות הצהריים. "בזמן הרעידות אורחי המלון, רובם תיירים מחו"ל, היו בטיול בשטח", אמר סלח. "בכל מקרה, אנחנו ערוכים עם מקלט שמצוי בשטח המלון. קיבלנו הדרכה מהצבא לפני כחצי שנה כיצד לפעול במקרה של רעידת אדמה. אם חס וחלילה יקרה משהו נדע מה לעשות, אבל נקווה שלא נגיע לכך. בינתיים אין ביטול של הזמנות בעקבות רעידות האדמה בימים האחרונים".

   

  סלח ציינה כי זו הרעידה הרביעית שהיא חווה. "המחשב רעד ועוד שלושה עובדים שאיתי הרגישו את זה. אני לא מפחדת כי זה היה חלש, לא התייחסנו, אבל כשזה קורה פעם רביעית זה קצת גורם לנו לחשוב מה לעשות", אמרה. מיכאל מטבריה, הוסיף: "בפעם הראשונה בצהריים המסך של המחשב שלי רעד, עכשיו זה היה קצת חלש יותר, אבל בכל זאת מורגש".

   

  רעדחת האדמה תפסה את יעקב אמסלם במשרדי חברה הנסיעות שלו, בקומה החמישית.

   "יש לנו 200 עובדים וחווינו את אי הנעימות של הרעידה האחרונה והרעידה שהתרחשה בצהריים, אבל לא נבהלנו", אמר, "כחברת נסיעות אנחנו מכירים את חוויית רעידות האדמה בעולם, למשל ביפן ובקליפורניה, ולכן לא נלחצנו. הצוותים שלנו ערוכים ליישם את הנהלים במקרה של רעידה יותר חזקה חס וחלילה, אבל בינתיים הכל עדיין רגוע, והאזור ממשיך להיות פסטורלי. בינתיים אין השפעה על הזמנות של חדרים במלון".

   

  אתמול לפנות בוקר הורגשה רעידת אדמה קלה באזור הכנרת ועמק החולה. עוצמת הרעש הייתה 3.6 בסולם ריכטר. לא דווח על נפגעים או על נזק משמעותי. ביום חמישי אירעה רעידת אדמה נוספת בצפון. עוצמת הרעידה במקרה זה הייתה 3.5 בסולם ריכטר ומוקד הרעש היה בכנרת.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים