שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

הנגידה פלוג: "אעשה הכול להצדיק את האמון"

מועמדותה נפסלה בעבר, אבל לאחר שנתניהו ולפיד החליטו להעדיף אותה על פני שלושת המועמדים האחרים, קרנית פלוג לא שמרה טינה. "אני מודה לראש הממשלה ולשר האוצר על האמון שנתנו בי. למשק יש אתגרים גדולים שיהיה צריך להתמודד איתם בשנים הקרובות"

שעות אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד החליטו למנות את קרנית פלוג לנגידה הקבועה של בנק ישראל, הצהירה מחוץ לבנק ישראל בירושלים כי היא מקווה לעמוד באתגרים הרבים שעומדים בפני המשק הישראלי. "אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר האוצר. יש למשק הישראלי ולבנק ישראל אתגרים גדולים שיהיה צריך להתמוד איתם בשנים הקרובות ואני בטוחה שעם העובדים המסורים אנחנו ננסה לקדם את הדברים החשובים שעל הפרק", הדגישה.

 

הנגידה החדשה. פלוג, היום (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
הנגידה החדשה. פלוג, היום(צילום: גיל יוחנן )
 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

צנחנים בנופש: אלכוהול, מכות וירי באוויר

"הפיכה" בגן עדן: בוטלו הבחירות במלדיביים

 

פלוג, שמועמדותה נפסלה בתחילה, הועדפה על פני פרופ' צבי אקשטיין, ויקטור מדינה ופרופ' מריו בלכר ותהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד. מוקדם יותר היום, שוחחה הנגידה עם נשיא המדינה שמעון פרס ואמרה לו: "בפני המשק ובנק ישראל ניצבים אתגרים רבים ואני בטוחה שנעמוד בהם, בסיוע עובדי בנק ישראל המקצועיים. אני שמחה ומתרגשת מהאמון שראש הממשלה ושר האוצר נותנים בי ואעשה כל שניתן כדי להצדיק את האמון ולסייע למשק ולחברה הישראלית לעמוד באתגרים הגדולים".

 

מינויה עורר שמחה בקרב גורמים רבים במערכת הפוליטית, ובהם יו"ר העבודה שלי יחימוביץ'. "היא המועמדת המנוסה,

המוכשרת והמתאימה ביותר לתפקיד, גם אם איני מסכימה עם כל עמדותיה", אמרה. "על אף שתהליך המינוי היה לקוי ולעתים נלעג, דרוש היה אומץ לב מצד נתניהו לחזור בו מטעויותיו ולתקנן, ובמבחן התוצאה קיבל את ההחלטה הטובה ביותר".

 

חבר ועדת הכספים, ח"כ ראובן ריבלין (הליכוד ביתנו), הוסיף כי מדובר ב"הוכחה לכך שגם החלטה שמתקבלת באיחור היא החלטה נבונה. הניסיון שצברה פלוג והמקצועיות שניחנה בה מעמידה אותה בשורה אחת עם נגידים בעולם ומאפשרת לה להיכנס לנעליו של פישר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קרנית פלוג, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים