שתף קטע נבחר

תמונות וקוד: מסר סמוי מהאהובה לסנואודן?

חברתו של המדליף האמריקני סנואודן העלתה תמונות שלה לבלוג. ליד כל תמונה מופיע סימון, שעשוי להיות מסר מוצפן לחבר שלא ראתה ארבעה חודשים. פיסוק יצירתי סתמי או קוד פרטי של השניים? החליטו בעצמכם

האם חברתו של המדליף האמריקני אדוארד סנואודן העבירה לו מסרים סמויים בתמונות שלה או שמדובר בסימנים תמימים ובספקולציות מרחיקות לכת? הרקדנית לינדזי מילס, בת 28, העלתה לאחרונה לבלוג שלה כמה תמונות בפרסום ראשון מאז נחשפה הפרשה ביוני, אז נאלץ החבר שלה לברוח לרוסיה, והיא הסתתרה אצל חברים בארה"ב.

 

עוד חדשות בעולם:

 

מילס, בת-זוגו של סנואודן מאז 2009, חיה עמו בהוואי עד שנודע דבר פרשת הריגול. היא רקדנית מועדונים שמרבה להצטלם בעירום חלקי ולחלוק את חוויותיה בבלוג שלה. לצד כל תמונה שהעלתה לבלוג הוסיפה כיתובים מקודדים שהרכיבה מסימני פיסוק. ייתכן שכך יצרה רמזים שנועדו רק לו. כך דיווח "הדיילי מייל" הבריטי.

 

באחת התמונות בבלוג שלה רואים אותה משתרעת על החוף בביקיני כשגבה מופנה למצלמה לאור שקיעה. מתחת לתמונה מופיע הסימן ☼.

 (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס ) (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )
(צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )
בתמונה שנייה היא לובשת טי שירט ומכנסיים שחורים ביער, גם כאן גבה מופנה למצלמה. מתחת לתמונה מופיע הסימן (_ _ ).
 (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס ) (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )
(צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )

בתמונה שהועלתה שלשום רואים אותה מונפת על ידי גבר שזהותו אינה ידועה. מתחתיה מופיע הסימן ノ^.^)ノ).

 (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס ) (צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )
(צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס )

 

בתמונה נוספת היא נראית ליד חץ שמצביע שמאלה. מתחתיה מופיע הסימן (^-^)/.

 

ביוני, לאחר היוודע זהותו של סנואודן, כתבה מילס בבלוג שלה: "בוודאי עוד יהיו פיראטים מרושעים, בנות-ים שמסיחות את הדעת ונחשולי שינוי בפרק החדש הזה של חיי בים הפתוח, אבל כרגע, כל שאני מרגישה הוא לבד".

 

סנואודן מואשם בריגול ובגניבת רכוש ממשלתי, והוא מבוקש בגין כך בארצות הברית. בין השאר חשף כי ארה"ב ניטרה מיליוני שיחות טלפון ותכתובות דוא"ל של חברות ואנשים בברזיל בעשור האחרון. עוד חשף כי הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי (NSA) אספה מאות מיליוני רשימות של אנשי קשר מאי-מיילים אישיים ומהודעות מיידיות מרחבי העולם, בהם גם של אזרחים אמריקנים. בהמשך חשף גם שבריטניה מפעילה תחנה לניטור מידע באינטרנט במזרח התיכון, המסוגלת ליירט ולעבד אי-מיילים, שיחות טלפון ותעבורת רשת.

 

לפני כעשרה ימים אביו של סנואודן פגש אותו ברוסיה. בהמשך אמר שבידי בנו יש עוד סודות רבים שהוא עשוי לחשוף ושעליו להישאר ברוסיה "כדי להבטיח שהסיפור האמיתי יסופר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס
מהבלוג של לינדזי מילס
צילום: מתוך הבלוג לינדזי מילס
מומלצים