שתף קטע נבחר

לפיד: תהליך בחירת הנגיד היה מזעזע

שר האוצר אמר בראיון לחדשות ערוץ 10 כי תמך בקרנית פלוג "כבר מהרגע הראשון". לדבריו, "לא אכפת לי להתנצל בפניה, אם זה יגרום לכולם להרגיש טוב יותר". לפיד לא צופה מכשולים נוספים: היא כבר 'טורקלה'

יותר מ-100 ימים לקח לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד לחזור בהם מהחלטתם הראשונית ולמנות את קרנית פלוג לנגידה הראשונה של ישראל. כעת מודה לפיד כי "תהליך בחירת הנגיד היה מזעזע", ואומר כי תמך במועמדותה של פלוג כבר מההתחלה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

צנחנים בנופש: אלכוהול, מכות וירי באוויר

"הפיכה" בגן עדן: בוטלו הבחירות במלדיביים

 

"הייתי בעד קרנית פלוג מהיום הראשון", אמר לפיד בראיון לחדשות ערוץ 10. "ישבתי יחד עם נתניהו ודיברנו והצלחנו להגיע לעמק השווה. זו החלטה נכונה. יש החלטה על נגידה מצוינת, והיא תהיה נגידה מצוינת".

 

שר האוצר התייחס לתהליך הבחירה ואמר: "התהליך היה מזעזע, אף אחד לא יכול היה לצפות את סיפור החליפון של פרנקל, בן אדם שהיה חתן פרס ישראל. לא אכפת לי להתנצל בפני פלוג אם זה יגרום לכולם להרגיש טוב יותר. אני חושב שאם מישהו ממונה לתפקיד זה גם מחמאה וגם התנצלות, היא נראתה לי די שמחה כשהיא קיבלה היום את ההצעה".

 

בראיון נשאל לפיד כיצד הוא ונתניהו יתנהלו מול פלוג, אחרי שבתחילה מועמדותה נפסלה, וענה: "ראש הממשלה יגיד

שהדרך שבה היא התנהלה מולו במהלך ארבעת החודשים האחרונים כממלאת מקומו של הנגיד זו הסיבה שבחרנו בה". הוא אמר כי לא צפויים מכשולים נוספים: "היא עברה כבר טירקל, היא 'טורקלה'. יש עוד תהליך אבל זה נראה לי בסדר".

 

פלוג, שמועמדותה נפסלה בתחילה, הועדפה על פני פרופ' צבי אקשטיין, ויקטור מדינה ופרופ' מריו בלכר, ותהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד. שעות אחרי ההחלטה היא הביעה מחוץ לבנק ישראל בירושלים תקווה לעמוד באתגרים הרבים שעומדים בפני המשק הישראלי. "אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר האוצר. יש למשק הישראלי ולבנק ישראל אתגרים גדולים שיהיה צריך להתמוד איתם בשנים הקרובות ואני בטוחה שעם העובדים המסורים אנחנו ננסה לקדם את הדברים החשובים שעל הפרק", הדגישה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קרנית פלוג, הנגידה הראשונה של ישראל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים