שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

הנגידה מתחילה לעבוד: "תחושה טובה מאוד"

עם מאבטח ובחיוך גדול יצאה הבוקר ד"ר קרנית פלוג מביתה שבשכונת בית הכרם למשרדה בבנק ישראל. "התחושה טובה מאוד", אמרה -ynet. "ידיעות אחרונות" מדווח כי בחמישי הגיעה פלוג לסקירה בפני ראש הממשלה ובתום ההרצאה המרשימה הניח נתניהו את ההצעה

ד"ר קרנית פלוג, שנבחרה לנגידת בנק ישראל, יצאה הבוקר (יום ב') מביתה שבשכונת בית הכרם בירושלים למשרדה. "התחושה טובה מאוד", אמרה בחיוך ל-ynet בדרכה למכוניתה ב-7:40. היא סיפרה שמצפה לה יום עבודה רגיל. הבוקר גם נשלח מאבטח מבנק ישראל ללוות אותה.

 

פלוג, שמועמדותה נפסלה בתחילה, הועדפה על פני פרופ' צבי אקשטיין, ויקטור מדינה ופרופ' מריו בלכר ותהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד. אמש אמרה כי "בפני המשק ובנק ישראל ניצבים אתגרים רבים ואני בטוחה שנעמוד בהם, בסיוע עובדי בנק ישראל המקצועיים. אני שמחה ומתרגשת מהאמון שראש הממשלה ושר האוצר נותנים בי ואעשה כל שניתן כדי להצדיק את האמון ולסייע למשק ולחברה הישראלית לעמוד באתגרים הגדולים". 

 

במשפחתה של פלוג (58) בירכו על המינוי. אמש אמרה ל-ynet אמהּ דורותה: "המינוי הוא בהחלט תעודת הערכה על עבודתה. אני מאוד נרגשת, זו בהחלט תחושה טובה. כיום היא עובדת הרבה מאוד שעות ואני בטוחה שהיא תמשיך לעבוד הרבה. אני רק מקווה שהיא תדע גם קצת ליהנות מהעבודה. אני מאמינה שהיא האדם המתאים ביותר לתפקיד". ענת פלוג לוין, אחותה של הנגידה הנכנסת, הוסיפה: "אנחנו שמחים ומאוד גאים. בוודאי שחשבנו שהיא מתאימה לתפקיד הזה, אבל אני לא כלכלנית כדי לשפוט. הרי הכלכלן מספר אחת (סטנלי פישר) חשב שהיא מתאימה, ואם הוא חשב אז בוודאי שאני חושבת כמוהו".

הבוקר שאחרי ההודעה על המינוי. פלוג, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הבוקר שאחרי ההודעה על המינוי. פלוג, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

ד"ר פלוג עלתה לארץ כשהייתה בת שלוש מפולין. אביה, נוח פלוג ז"ל, עמד במשך שנים בראש ארגון הגג של ניצולי השואה. היא בוגרת לימודי תואר שני בהצטיינות בכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים ואת לימודי הדוקטורט בכלכלה עשתה באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק. באפריל 2011 היא קודמה לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל והיא זכתה לרוח גבית מהנגיד היוצא סטנלי פישר שתמך במינויה.

 

לפיד: לא סוד שתמכתי בה מהרגע הראשון 

שר האוצר יאיר לפיד התייחס הבוקר לפארסת המינוי. בראיון ל"קול ישראל" אמר לפיד כי "איש אינו מעמיד פנים לרגע שזה היה תהליך טוב. בסוף הגענו לתוצאה שהיא על דעת כולם תוצאה טובה ונכונה. זה לא סוד שאני מהרגע הראשון תמכתי בקרנית".

 

בנוגע להתנגדותו הראשונית של ראש הממשלה נתניהו למינויה של פלוג אמר לפיד כי "אני לא חושב שהיה לו משהו נגדה, אני חושב שהיו העדפות אחרות ושהיה דיון ארוך. אם בתום תהליך ארוך מגיעים לתוצאה שהייתה נכונה, עשינו את ההחלטה הנכונה אחרי שמיצינו את כל האפשרויות האחרות".

 

ראש הממשלה שהתנגד כאמור תחילה למינוי פגש ביום חמישי את פלוג בלשכתו. ב"ידיעות אחרונות" מדווח כי פלוג הגיעה לסקור בפניו את דיוני ועדת קרן המטבע הבינלאומית. בתחילת הפגישה, שנקבעה שבועות רבים קודם לכן, לחצו ידיים בחמימות ואז פצחה בהרצאה מרשימה שבסופה הבין נתניהו שהיא המועמדת המתאימה לתפקיד. בסופה של הפגישה הניח ראש הממשלה הצעה. "מה היית אומרת אם הייתי מציע לך את תפקיד נגידת בנק ישראל", שאל את ממלאת מקום הנגיד המופתעת שהבינה שהיא המועמדת. אחר כך מיהר נתניהו להתקשר ללפיד ולבשר לו ששינה את דעתו.

 

עוד מדווח ב"ידיעות אחרונות" כי ייתכן שמי שאמר את המילה האחרונה בסיפור המינוי הוא הנגיד הקודם סטנלי פישר. "מנה את קרנית בכל זאת", אמר לו בשיחה שקיימו באחרונה, "היא תסכים והיא הטובה מכל המועמדים שיש לך".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הנגידה קרנית פלוג, הבוקר מחוץ לביתה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים