שתף קטע נבחר

חוסל באור יהודה: 'היה לו שעון חול על הראש'

העבריין איציק קסוס, שנורה במארב בחניון ביתו, הורשע ב-2005 בקשירת קשר לחיסול ראש משפחת פשע: "אחת לתקופה הוא הוזמן לשיחת אזהרה ביאחב"ל". במשטרה מעריכים: החיסול בוצע על רקע פרשה גדולה מהעבר

הגבר שחוסל הבוקר (ב') בחניון בניין מגורים באור יהודה הוא העבריין איציק קסוס (38), שבעבר הורשע בקשירת קשר לחיסול מאיר אברג'יל. במשטרה סבורים שארגון פשיעה הזמין את הרצח, ושמתנקש ארב לקסוס וירה בו מטווח קצר. חקירת החיסול הועברה לידי היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (יאחב"ל).

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

החניון שבו בוצע החיסול, הבוקר באור יהודה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
החניון שבו בוצע החיסול, הבוקר באור יהודה(צילום: ירון ברנר)

"הוא היה אדם שהסתובב עם שעון חול על הראש", אמר ל-ynet אדם שהכיר את קסוס בשנים האחרונות. "אחת לתקופה

הוא היה מוזמן למשרדי היאחב"ל לשיחה והיו מזהירים אותו שהוא מאוים". המכר אמר שהרקע לאיומים היה הסכסוך ארוך השנים עם אנשיו של אברג'יל.

 

בעבר נחשב קסוס לאחד הקרובים ביותר לעבריין זאב רוזנשטיין, ועל כן הפך ליעד של המשטרה. הוא נולד בבת ים, אבל עם השנים עבר להתגורר בחיפה. ב-2003 הוא נעצר על ידי המשטרה בפרשת "כנפיים שבורות", שבמסגרתה נרצחו כמה עבריינים בצפון ונעצרו כמה חשודים המוכרים בעולם הפשע בעיר.

 

במהלך משפטו גייסה המשטרה שני עדי מדינה, בהם הרוצח דוד אטיאס, שהעידו שקסוס ניסה לחסל את מאיר אברג'יל. קסוס חתם על עסקת טיעון בתיק ונידון לחמש שנות מאסר,

אבל כנראה החשבון הפתוח בסיפור הזה לא נסגר.

 

לפני כשנה, בעקבות תיק אחר שהתנהל נגדו בבית משפט השלום בחיפה, הוא הורחק לבית אחותו במרכז הארץ. מאחר שפתח עסק באור יהודה, לא חזר להתגורר בצפון גם כאשר בוטלו התנאים.

 

קסוס נעצר שוב לפני שנתיים, במבצע גדול שערכה היחידה המרכזית של מרחב חוף נגד ארגון פשע ששלט על ההימורים בצפון. לאחרונה הוא עבר להתגורר באור יהודה, שם המתין לו בלילה המתנקש. בתחילה טיפלו בזירה חוקרי מרחב דן, אבל מיד לאחר שהתבררה זהות הנרצח החליטו באגף החקירות להעביר את החקירה ליאחב"ל, שמטפלת מקרוב בארגון הפשע אברג'יל. בכך למעשה רומזת המשטרה שהחיסול קשור בפרשה גדולה מהעבר, ולא בסכסוך מקומי קטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
איציק קסוס
צילום: רוני שיצר
מומלצים