שתף קטע נבחר

לוד: מועמד למועצת העיר נורה בבטנו

האיש נורה שעות לפני פתיחת הקלפיות בבחירות המקומיות. בני משפחתו פינו אותו במצב בינוני עד קשה לבית החולים אסף הרופא. שני חשודים נעצרו

ניסיון רצח לפני פתיחת הקלפיות: עבד אל-כרים אזברגה, מספר 2 ברשימת א-נידא אל-ערבי א-לידאויה למועצת העיר לוד נורה בבטנו אמש (יום ב') ברחוב בורכוב פינת הרב קוק בעיר. מצבו מוגדר בינוני עד קשה ובני משפחתו הבהילו אותו לבית החולים אסף הרופא. לבית החולים הגיעו עשרות מבני משפחתו של הפצוע.

 

עדי ראייה סיפרו כי אזברגה הגיע לסידורים אחרונים בבית אחת המשפחות התומכות ברשימתו. כשיצא מהבית הגיח רעול פנים וירה לעברו כדור אחד שפגע בבטנו. היורה נמלט מהמקום. במהלך הלילה עצרה המשטרה שני חשודים בחשד למעורבות בירי. הם נלקחו לחקירה ויובאו מאוחר יותר להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

זירת ניסיון הרצח בלוד (צילום: מינו וחידי) (צילום: מינו וחידי)
זירת ניסיון הרצח בלוד(צילום: מינו וחידי)

 

הידיעה על פציעתו של האיש נפוצה במהירות בלוד ומאות מתומכיו הגיעו לבית החולים. למקום הגיעו גם כוחות משטרה גדולים, בפיקודו של תת-ניצב יהודה בן עטר, על מנת למנוע הפרות סדר. במקביל הוקפצו כוחות גדולים מכל המרחב ללוד על מנת לשמור על הסדר ולמנוע הפרות והתפרעויות בעקבות ניסיון הרצח.

 

מוחמד אבו-שריקי, מועמד מספר 3 ברשימה שבה נמצא גם הפצוע, אמר: "מה שאנחנו יודעים הוא שאזברגה היה בחוג בית ואז הגיע רעול פנים וירה בו כמה יריות. אנחנו לא מאשימים אף אחד ולא יודעים מי עשה את זה. אנחנו רק מתפללים לשלומו. למרות האירוע אנחנו ערוכים לבחירות ומקווים שהדבר ייתן מוטיבציה לבוחרים שלנו להגיע לקלפיות ולבחור ברשימתנו".

 

לבית החולים אסף הרופא הגיע גם מפקד מחוז מרכז, ניצב ברונו שטיין, וקיים במקום הערכת מצב יחד עם קציניו הבכירים. ניצב שטיין אמר ל-ynet: "אנחנו ניערך בבחירות בכוחות מתוגברים בלוד על מנת לאפשר את הליך הבחירות התקין. בשלב זה לא ברור לנו עדיין מה הרקע לירי, אבל אנחנו הולכים על הקו המחמיר שייתכן שהאירוע קשור לבחירות ועל כן נעשה הכול על מנת לאפשר הליך בחירות תקין בעיר".

 

האירוע מצטרף לשני מקרי רצח שאירעו אתמול. מוקדם יותר נמצאו שתי גופות בתוך רכב שעלה באש סמוך לבית העלמין בטייבה שבשרון. שוטרים שהגיעו למקום אמרו כי בכלי הרכב נמצא נשק, ככל הנראה רובה. הנסיבות עדיין אינן ברורות. משטרת טייבה פתחה בחקירה.

 

במשטרה אומרים כי מדובר באירוע על רקע פלילי ונבדק חשד לרצח כפול. בין היתר נבדק אם בוצע ירי מרכב חולף אל הרכב שבו ישבו שני האנשים במושב הקדמי.

 

אתמול בבוקר חוסל באור יהודה איציק קסוס, עבריין בכיר שבעבר הורשע בקשירת קשר לחיסול מאיר אברג'יל. קסוס בן ה-38 נמצא ללא רוח חיים בחניון תת-קרקעי ברחוב ניצן בעיר. חקירה ראשונית של משטרת מרחב דן העלתה כי הוא נרצח ביריות. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותו ונסיבות המקרה נבדקות.

 

במשטרה סבורים שארגון פשיעה הזמין את הרצח, ושמתנקש ארב לקסוס וירה בו מטווח קצר. חקירת החיסול הועברה לידי היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (יאחב"ל).

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/10/2013 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מינו וחידי
עבד אל-כרים אזברגה. נפצע
צילום: מינו וחידי
צילום: מוטי קמחי
ניידת משטרה בזירת הירי
צילום: מוטי קמחי
צילום: באדיבות משטרת ישראל
ניצב ברונו שטיין
צילום: באדיבות משטרת ישראל
מומלצים