שתף קטע נבחר

חולדאי: מרגיש מצוין; הורוביץ: מאוד אופטימי

ראש עיריית תל אביב הצביע: "מרגיש מצוין, אשמח להמשיך להיות ראש העיר, זה מרגש". הורוביץ מייחל למהפך: "התחושה מצוינת". ברקת שוחח עם תיכוניסטים, ליאון פתח את היום בכותל. ומה קורה בעיר שלכם?

ביום הבחירות לרשויות המקומיות עסוקים המועמדים בניסיונות שכנוע אחרונים ובבקשה להשתתף בהליך הדמוקרטי. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (יום ג') לקלפי בשכונת מגוריו בבירה יחד עם רעייתו וקרא לאזרחים: "לכו להצביע". המועמדים לרשויות הצטרפו אף הם לקריאה. 

 

יום הבוחר ברשויות המקומיות - עוד דיווחים בחדשות ynet:

לא יודעים היכן אתם מצביעים? היכנסו ובדקו

לוד: מועמד למועצת העיר נורה בבטנו

 

ראש הממשלה ורעייתו מימשו את זכות הבחירה בשכונת רחביה בירושלים. נתניהו נשאל על שלמות הבירה, על רקע המו"מ המדיני והצעת החוק שיחייב רוב של 80 ח"כים לשם קיום מו"מ לחלוקתה: "כל עוד אני ראש ממשלה, ירושלים תישאר בירתנו המאוחדת". הוא התייחס בהומור לחגיגות יום הולדתו שנערכו אתמול: "קיבלתי מתנת יום הולדת משמחת מאוד - אחת אפס לבית"ר ירושלים. זה דבר לא מבוטל בכלל".

משה ליאון בכותל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משה ליאון בכותל(צילום: גיל יוחנן)

רון חולדאי, שנבחר לראשונה לראשות העיר תל אביב ב-1998, הסיע בתחילת היום את נכדיו לבית הספר ולגן. לאחר ששב לביתו, הצהיר: "הבוקר אני מרגיש מצוין". על סיכויי בחירתו הוסיף: "אף פעם לא שואלים את ראש העיר על הסיכויים שלו, בסוף התושבים יחליטו. אבל חשוב שכולם ילכו להצביע וייקחו חלק פעיל בהליך הדמוקרטי". לאחר ההצבעה אמר: "ההרגשה יוצאת מהכלל. אשמח להמשיך להיות ראש העירייה, זה מרגש".

 

ח"כ ניצן הורוביץ קם בשעה 5 בבוקר לאחד הימים המשמעותיים בקריירה הפוליטית שלו. "קמתי מוקדם, שתיתי קפה והתכוננתי נפשית ליום הזה", סיפר הבוקר הורוביץ. "התחושה מצוינת. הספקתי להסתובב כבר בכמה קלפיות ויש המון אהדה. אנשים ניגשים אליי, מתחבקים ומצטלמים ואנחנו מאוד אופטימים". מול הורוביץ וחולדאי מתמודד גם יו"ר האופוזיציה אהרון מדואל, מסיעת "עיר לכולנו".

 (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
(צילום: שאטרסטוק)
 

רחמים מלול, ראש העיר רחובות ()
רחמים מלול, ראש העיר רחובות

יחיאל לסרי מאשדוד, הבוקר. רוצה עוד כהונה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
יחיאל לסרי מאשדוד, הבוקר. רוצה עוד כהונה(צילום: אבי רוקח)

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הצביע אף הוא, בקלפי הסמוך למקום מגוריו בשכונת בית הכרם. את ברקת ליוו בני משפחתו, והוא הביע תחושת ביטחון לגבי נצחונו בבחירות.

 

המתמודד מולו, משה ליאון, פתח את הבוקר בתפילה בכותל והצביע בהמשך. הוא שלשל את הפתק כשהוא מברך "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". לדבריו, "מאז גיל 18 כל יום בחירות הוא חגיגה בשבילי ובשביל הדמוקרטיה. היום זו הפעם הראשונה שאני מגיע כמתמודד בבחירות, אני מאוד שמח ונרגש ומחכה לשעות הלילה לראות את התוצאות של הניצחון היפה שלנו. אני מבקש מכל הירושלמים, לכו להצביע. זה היום המשמעותי שלכם, לכו להצביע כדי להביא לשיפור בחייכם". ליאון נכנס ויצא מהקלפי כשברקע תומכיו ותומכי ברקת צועקים תוך שימוש ברמקולים, בנסיון לעלות אלו על קולות של אלו.

 

מועמד לראשות עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע לקלפי ברמת אפעל מלווה באשתו ושלושת ילדיו. "אני מתרגש הבוקר וגם העיר רמת גן מתרגשת. העיר פותחת פרק חדש במיוחד ולתושבים יש הרבה ציפיות. העיר אומרת היום את דברה, התושבים רוצים משהו חדש והם יגידו את דברם בקלפי". ישראל זינגר, מועמד אף הוא לראשות העיר, סיפר אף הוא: "מילאתי את חובתי האזרחית. אני קורא לכל תושבי רמת גן להגיע לקלפיות ולהצביע. הקדישו חמש דקות". 

 

ראש העיר רחובות רחמים מלול, רעייתו זהבה והילדים פתחו את היום בהצבעה משפחתית. מלול: "האווירה טובה, חגיגה דמוקרטית ואני מקבל המון תמיכה בשטח. קורא לכולם לצאת להצביע ולשמור על רוח טובה ומחויכת".

תושבי שדרות בדרך לקלפיות (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
תושבי שדרות בדרך לקלפיות(צילום: הרצל יוסף)

רן קוניק מצביע. מחפש מהפך בגבעתיים ()
רן קוניק מצביע. מחפש מהפך בגבעתיים

זאב בילסקי. מועמד ברעננה ()
זאב בילסקי. מועמד ברעננה

שלמה לחיאני מממש את זכותו בבת ים (צילום: אורן אהרוני, ידיעות אחרונות) (צילום: אורן אהרוני, ידיעות אחרונות)
שלמה לחיאני מממש את זכותו בבת ים(צילום: אורן אהרוני, ידיעות אחרונות)

פרס מממש את זכותו הדמוקרטית (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
פרס מממש את זכותו הדמוקרטית(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
פעמיים יוסי שבו. בנס ציונה אין מועמד מלבד ראש העיר ()
פעמיים יוסי שבו. בנס ציונה אין מועמד מלבד ראש העיר
 

ראש עיריית ראשון לציון דב צור הצביע בקלפי הסמוכה לביתו. הוא קרא לתושבים: "צאו להצביע והשפיעו על עתיד עירנו. זה הזמן לתת לנו את הכוח להמשך עשייה". 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון ()
דב צור, ראש עיריית ראשון לציון
נשיא המדינה שמעון פרס הצביע בתיכון לאמנויות, סמוך למשכנו. "העיר ממלאת תפקיד חשוב ביום יום של האזרח לא פחות מהממשלה. צעירים ומבוגרים, בואו לקלפיות", קרא. "הבחירות חשובות בכל הארץ וכאן בירושלים - לא מספיק לומר שאנו בעד ירושלים דמוקרטית. דמוקרטיה צריך להראות, לצאת ולהצביע". עוד הוסיף הנשיא: "ישראל היא היחידה במזרח התיכון שבוחרת בפתקים ולא בפצצות. התהליך הדמוקרטי מעורר כבוד".

 

הלילה, עוד לפני פתיחת הקלפיות, נורה בבטנו עבד אל-כרים אזברגה, מספר 2 ברשימת א-נידא אל-ערבי א-לידאויה המתמודד במועצת העיר לוד. הוא נורה ברחוב בורכוב פינת הרב קוק בעיר. מצבו הוגדר בינוני עד קשה ובני משפחתו הבהילו אותו לבית החולים אסף הרופא. לבית החולים הגיעו עשרות מבני משפחתו של הפצוע. 

 

בחיפה התקבלו דיווחים על פתקי הצבעה חסרים של כמה מועמדים, וועדת הבחירות פעלה להשלים את החסר.

 

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הצביע ליד ביתו ברעננה. בנט אמר: "זהו היום האחרון שבו למפלגה אין ראש עיר אחד לפחות בישראל". עוד הוסיף: "הבית היהודי שואף להכפיל את כוחו ולהפוך להיות גורם משפיע בפוליטיקה המקומית כמו בארצית. משהו חדש יתחיל היום גם בבחירות המקומיות". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד מורג, איתי בלומנטל, שחר חי, אביאל מגנזי, נועם (דבול) דביר, מורן אזולאי, איתמר פליישמן, קובי נחשוני ואחיה ראב"ד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מצביע. חולדאי
צילום: מוטי קמחי
צילום: ירון ברנר
ניצן הורוביץ
צילום: ירון ברנר
צילום: מתי מילשטיין
אהרון מדואל
צילום: מתי מילשטיין
מומלצים