שתף קטע נבחר

יש מוניטין

טורונטו דורגה במקום השני על ידי "המכון למוניטין" אשר דרג את רשימת 100 הערים בעלות המוניטין הרב ביותר. ונקובר דורגה במקום ה-14 ומונטריאול במקום ה-18

מדי שנה מדרג "המכון למוניטין", חברת ייעוץ גלובלית נחשבת, את 100 הערים בעלות המוניטין הרב ביותר על פי שלוש קטגוריות מרכזיות: כלכלה מתקדמת, סביבה מושכת וממשל יעיל.

 

מהדירוג השנה עולה כי טורונטו, העיר הגדולה בקנדה, נמצאת במקום השני והמכובד, כאשר מי שנמצאת מעליה בראש הדירוג היא סידני האוסטרלית. במקום השלישי נמצאת שטוקהולם, עיר הבירה של שבדיה. במקום הרביעי מדורגת וינה, בירת אוסטריה ואת החמישייה הפותחת סוגרת ונציה, עיר הנופש הרומנטית מצפון מזרח איטליה.

 

מקום שני ומכובד. טורונטו ()
מקום שני ומכובד. טורונטו

 

המכון אסף את הנתונים באמצעות סקר שערך בקרב כ-20 אלף אנשים אשר מתגוררים במדינות אשר נכללות ב- G8 (ארצות הברית, קנדה, צרפת, גרמניה, איטליה, יפן, רוסיה ואנגליה) במהלך החודשים ינואר ופברואר השנה.

 

המכון הנחה את המשיבים לענות רק על שאלות לגבי ערים שהכירו. בתוך שלוש הקטגוריות, דירגו המשיבים את הערים על פי 13 סעיפים. השניים החשובים ביותר: האם העיר נחשבת ליפה והאם היא מהווה מקום בטוח למבקרים ולתושבים. לאחר מכן ענו המשיבים על שאלות לגבי הכוח הכלכלי של הערים, לרבות האם הן מייצרות מגוון של מוצרים ושירותים ייחודיים, בין אם הן מהוות בסיס עבור חברות מובילות, האם הן מתקדמות מבחינה טכנולוגית, יציבות מבחינה כלכלית, בעלות פוטנציאל לצמיחה ומספקות סביבה נוחה לעשיית עסקים.

 

מקום 18. מונטריאול ()
מקום 18. מונטריאול

 

באשר לסביבה, בנוסף ליופיין של הערים, נשאלו המשיבים לגבי מזון, ספורט, ארכיטקטורה ובידור, ואם אנשים ידועים כמו אמנים, מדענים, ממציאים וספורטאים גרים בהן.

 

בקטגורית השלטון, בנוסף לבטיחות, נשאלו המשיבים לגבי מבנה המוסדות הפוליטיים והמשפטיים, אם וכיצד נוהגות הערים במדיניות חברתית, כלכלית וסביבתית מתקדמת, כמה איכותיות הן תשתיות התחבורה והתקשורת והאם הן מנוהלות בידי ראשי ערים מכובדים.

 

העיר הקנדית השנייה בדירוג היא ונקובר, שנמצאת במקום ה-14, כאשר ארבע מקומות אחריה נמצאת מונטריאול, העיר השנייה בגודלה בקנדה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים