שתף קטע נבחר

נוקטים עמדה

קמפיין חדש על גבי התחבורה הציבורית בוונקובר כתגובה לפרסומות אנטי-ישראליות של ארגון פרו-פלסטיני

הארגון היהודי הפרו-ישראלי Stand With Us החליט לקחת "סטנד" כאשר הגיב בנחישות לפרסום האנטי-ישראלי של הארגון הפרו-פלסטיני Palestine Awareness Coalition במערכת התחבורה הציבורית בוונקובר.

 

לא מכבר פרסמה הקואליציה הפרו-פלסטינית קמפיין אנטי-ישראלי ברכבות ובאוטובוסים בעיר. הפרסומות מציעות כי שטחי ישראל הם בעצם מדינה פלסטינית הנמחקת לאיטה מהמפה לעבר הגדה המערבית ונעשית קטנה יותר. על-פי רוז רוטשטיין, יו"ר Stand With Us, הפרסומות "מניחות שבעבר הייתה קיימת מדינה שנקראה 'פלסטין', ואילו מדינה כזו מעולם לא התקיימה מלבד זו שדנים בה היום". הוא הוסיף כי יהודים חיים באזור כבר שלושת אלפים שנים ושליגת הארצות הכירה בזמנה בקשר ההיסטורי של היהודים לאדמה, וכך הוחלט במנדט הבריטי על השטח כעל מדינת ישראל.

 

צפו: אודות הארגון Stand With Us

 

הקמפיין היהודי החליט בתגובה להריץ עשרה פוסטרים במערכת התחבורה הציבורית Translink עד 14 בנובמבר. הפרסום מבקש להדגיש את האובדן היהודי של שטחים מתקופת התנ"ך ועד היום, ואת הערכים המשותפים לישראל ולקנדה. כמה מן הפוסטרים שכותרתם: "אובדן יהודי של שטחים" מציגים זו על גבי זו מפה של הממלכה היהודית לפני אלף לפנה"ס, את המפה שנקבעה על ידי ליגת הארצות ב-1920 ומפה של ישראל היום, הקטנה משתי קודמותיה. שאר הפרסומות מציגות תמונות של ילדים ישראלים וקנדים המניפים את דגלי הלאום שלהם.

 

הפרסומות הוצבו ב-10 מתחנות TransLink בקו Canada Line בתחנות Waterfront, Vancouver City Station ו-Yaletown, וכן בתחנת SkyTrain. אלה המקומות שבהם הוצבו הפוסטרים האנטי-ישראלים. כמו כן פורסמו הפוסטרים על גבי אוטובוסים בעיר.

 

רוטשטיין התייחס לעובדה כי הפרסום האנטי-ישראלי משתמש בעובדות מסולפות וכי הפרסום, המשתמש במפות כדי להעביר מסר, כבר נראה קודם בארה"ב.

 

ארגון SWU הוא ארגון ישראלי בינלאומי העוסק בחינוך. הסניף הראשון של הארגון נפתח בטורונטו בשנת 2012, כאשר בראשו מריל קייטס. אך זו הפעם הראשונה שהארגון מחליט להגיב לפרסום חוצות מסוג זה בקנדה אף על פי שפרסומות דומות רצות בארה"ב כבר מ-2007. בעבר הגיב הארגון לפרסום בסן פרנסיסקו, ניו-יורק, היוסטון, וושינגטון הבירה, אלברקרקי, שיקגו, ודנבר וכן במדינות מונטנה וצפון קרוליינה.

 

"SWU לא יאפשר לקמפיינים אנטי-ישראלים לעבור ללא תגובה, ללא קשר למקום הופעתם", אמר רוטשטיין. "מטרתנו לתקן את המיס-אינפורמציה, וליידע את הציבור לגבי האתגרים העומדים בפני ישראל ולגבי ההישגים יוצאי הדופן שישראל עושה כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר".

 

ארגון Stand With Us נאלץ בתקופה האחרונה להגיב לפרסומים אנטי ישראלים גם בסן פרנסיסקו, במדינות מונטנה וצפון קרוליינה, וכן בקו הגבול שבין וושינגטון לאיידהו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצאים בקמפיין פרו-ישראלי
מומלצים