שתף קטע נבחר

תיקו נדיר בעילבון? 1,687 קולות לכל מועמד

עוד לפני ספירת קלפיות החיילים, השוטרים והנכים התחלקו הקולות באופן מוזר בין אקרם סרור לג'ריס מטר. השניים הציעו לחתום על הסכם רוטציה, אבל במשרד הפנים שוללים את האפשרות

מה הסיכוי ששני מועמדים יסיימו את המרוץ לראשות המועצה המקומית בתיקו מוחלט? בבחירות המקומיות בכפר עילבון התמודדו אקרם סרור וג'ריס מטר, ועד כה קיבל כל אחד מהם 1,687 קולות בדיוק. אבל עוד לפני שייספרו קולות החיילים, השוטרים והקלפיות הנגישות לנכים, שני המועמדים בדקו הבוקר (ד') את האפשרות לוותר על סיבוב שני ולחתום על הסכם רוטציה אבל במשרד הפנים הסבירו שיש חובה לחכות לספירת כל הקולות, ובלאו הכי הסכם מסוג זה לא מקובל על פי החוק.

 

הבחירות המקומיות - כתבות נוספות ב-ynet:

 


 


 

ממשרד הפנים נמסר ש"בשונה מהבחירות לכנסת, לא ניתן לעשות הליך של רוטציה. במקרה שבו ראש רשות מתפטר, ייערכו בחירות חוזרות. אם ראש הרשות יתפטר מתפקידו בשנה החמישית והאחרונה לכהונתו, מועצת העיר תתכנס ותמנה לו ממלא מקום שייבחר ברוב קולות".

 

בינתיים אמר מטר ל-ynet: "התחרות בינינו הייתה מאוד קשה וכל אחד מאיתנו עשה את כל המאמצים לנצח. לכן אתמול ישבנו עד שעה מאוחרת יחד עם מכובדי הכפר ועלתה ההצעה ללכת על רוטציה, כי אנחנו לא רוצים לגרור את התושבים לעוד סיבוב. בסופו של דבר כולנו רוצים לשמור על טובת הכפר".

 

מטר מדגיש שההצעה מקובלת גם על ג'ריס: "אני אישית מוכן להקריב למען הכפר והתושבים וללכת על רוטציה: שנתיים וחצי לכל אחד מאיתנו".

 

אחד מנכבדי הכפר אמר: "זה צעד מצוין. חשבתי בהתחלה שתהיה מחלוקת על הרעיון, אבל אנחנו גאים ברוח הספורטיבית אצל שני המועמדים. זה מסר חשוב לכל החברה".

 

מאזן גנאים נבחר לקדנציה נוספת בראש עיריית סכנין עם 53% מסך הקולות. גם באום אל-פחם בחרו 59% מהמצביעים בשיח ח'אלד חמדאן. בכפר קאסם זכה עו"ד עאדל בדיר, נציג התנועה האסלאמית, עם 48% מהקולות. בכפר דיר אל אסד ימשיכו המועמדים אחמד דבאח ונסר סנעאללה לסיבוב שני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר באשיר
אקרם סרור. מהי טובת הכפר
צילום: אמיר באשיר
צילום: אמיר באשיר
ג'ריס מטר
צילום: אמיר באשיר
מומלצים