שתף קטע נבחר

קריית ים: המועמד היחיד גבר על הפתק הירוק

רק 64% מהמצביעים הביעו אמון בדוד אבן צור שהתמודד נגד עצמו. לבחירות יוצאות הדופן קדמה סאגה פוליטית-משפחתית בין ראש העיר היוצא לבן דודו

הבחירות המקומיות סיפקו שלל הפתעות, אבל במקום אחד בארץ התקיימה מערכת בחירות שונה מהרגיל. 12 ימים לפני מועד הבחירות הודיע ראש העיר של קריית ים, שמואל סיסו, כי הוא פורש מהמרוץ לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל ארגון "אורט" העולמי ופינה את מקומו למספר 2 ברשימתו, דוד (דדה) אבן צור.

 

לתוצאות המלאות בכל היישובים - לחצו כאן

  

אבן צור, שהתמודד ללא מתחרים, ניצח אתמול בבחירות ברוב של 64.3%. על פי תקנון משרד הפנים, ברשות שיש בה מועמד אחד לראשות אותה עיר, יוצב בנוסף לפתק של המועמד גם פתק ירוק. כל המצביעים בפתק ירוק בעצם קובעים בהצבעתם כי הם אינם מעוניינים במועמד היחיד. 35.7% שהצביעו אתמול בקריית ים בחרו בפתק ירוק.

 

 

"אתמוך בראש העיר בהתאם להחלטותיו", סיסו (משמאל) ואבן צור (צילום: גיל יוחנן, גיל נחושתן) (צילום: גיל יוחנן, גיל נחושתן)
"אתמוך בראש העיר בהתאם להחלטותיו", סיסו (משמאל) ואבן צור(צילום: גיל יוחנן, גיל נחושתן)

לדברי אבן צור, בתקופה ששמואל סיסו היה המועמד לראשות העיר, אחרים לא רצו להתמודד מולו - כולל בן דודו, עו"ד אלון סיסו, שפרש מהמרוץ והצטרף לרשימת קרוב משפחתו. לאחר פרישתו של סיסו, עתר עו"ד סיסו לבג"ץ בבקשה לאפשר לו ולמועמדים אחרים להתמודד. עם זאת, בשבוע שעבר החליט הרכב השופטים בראשות נשיא העליון, השופט אשר גרוניס, לדחות את העתירה משום שלא הוכח שהמצב המיוחד שנוצר בעיר הוא תוצאה של קנוניה.

 

אבן צור אומר היום (יום ד') שלא הייתה כאן קומבינה. "הרכב שופטי העליון אמר את דברו. השופטים קבעו כי הכול היה כשר למהדרין ולכן אישרו את קיום הבחירות. גם שיעור האמון שקיבלתי מראה שעדיין יש דמוקרטיה וששיעור גדול יותר של אנשים היו יכולים להצביע נגדי אבל לא עשו זאת", אמר ראש העיר הנבחר.

 

אבן צור גם תקף את אלו שהחליטו כי הם מעוניינים להתמודד לאחר פרישתו של ראש העיר הנצחי. "אם אף אחד לא רוצה להוות אלטרנטיבה לשמואל והכול היה מצוין בקריית ים, מה קרה פתאום שהם התעוררו דווקא לאחר שהפכתי למועמד", שואל אבן צור. "אם הם אלטרנטיבה, הם היו צריכים להתמודד בזמנו מול סיסו לפני שפרש".

 

ראש העיר הנבחר מספר גם כי לאחר פרישתו של סיסו, נותרו לו עשרה ימים להקים קמפיין שיאפשר לו לנצח. "ישנתי רק שמונה שעות בעשרת הימים האלה", אומר אבן צור. "חרשתי את כל קריית ים והצלחנו לזכות בחמישה מנדטים ולנהל מערכת בחירות נקייה ללא השקעה של כסף. אני מודה לציבור על האמון ומעדיף שבעוד חמש שנים שיעור האמון יהיה גבוה יותר".

 

אלון סיסו: אם יהיו החלטות מושכלות - אתמוך בראש העיר

עו"ד אלון סיסו הגיב לדברי אבן צור לגבי אי התמודדותו בבחירות והסביר כי ראש העיר היוצא ובן דודו ביקש ממנו להסיר את המועמדות. "נעתרתי אחרי אינסוף חיזורים. החלטתי שנשלב ידיים ונשלב כוחות ולכן הסרתי את מועמדותי לראשות העיר", הסביר סיסו.

 

אלון סיסו טוען כי אם היה יודע שראש העיר לא מתמודד, אולי הוא היה שוקל אחרת. "הדבר החמור הוא ששמואל סיסו שכנע אותי להסיר את המועמדות ולפתע, 12 ימים לפני הבחירות, הוא ממונה למנכ"ל אורט העולמי", אמר סיסו.

 

עם זאת, סיסו הצעיר, שבעבר התמודד לראשות העיר מול בן דודו, אומר כי אין בכוונתו לפרוש מהסיעה של ראש העיר הנבחר: "לנגד עיניי עומדת טובת העיר ותושבי קריית ים. ככל שההחלטות שיתקבלו במסגרת המועצה יהיו החלטות מושכלות, תוך ראיית קידום ושגשוג העיר, אתמוך בהן", אמר.

 

לסיום אמר סיסו כי "אני מבקש לאחל לראש העיר הנבחר הצלחה במילוי תפקידו למען קידומה ופיתוחה של העיר קריית ים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ראש העיר הנבחר, דוד אבן צור
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל נחושתן
עו"ד אלון סיסו
צילום: גיל נחושתן
מומלצים