שתף קטע נבחר

5 ימים אחרי הבחירות: עוד אין תוצאות אמת

מאז שנסגרו הקלפיות חלף כמעט שבוע, אבל בחלק מהמועצות לא נקבע ראש רשות והרכב המועצה לא הושלם. על פי משרד הפנים, הסיבה היא שטרם נספרו קלפיות החיילים והנכים, אבל גורם בכיר מדגיש: "זה זמן לא סביר"

חמישה ימים חלפו מאז הבחירות לרשויות המקומיות, אבל משרד הפנים טרם פרסם את הנתונים הסופיים ואת אחוז ההצבעה הסופי. היום (א') עדיין חסרים הנתונים הסופיים של קולות החיילים ושל קלפיות הנגישות המיועדות לבעלי מוגבלויות. לא ברור אם מדובר בתקלה, אבל גורם בכיר לשעבר במשרד הפנים אמר ל-ynet שחמישה ימי המתנה לתוצאות הם "זמן לא סביר".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בכמה רשויות מקומיות, שבהן נרשמו פערים קטנים בין מועמדים, יהיו לקלפיות שטרם נספרו השלכות משמעותיות הן בנוגע לזהות ראש הרשות והן לגבי הרכב המועצות המקומיות.

מטה הבחירות המרכזי, אחרי סגירת הקלפיות (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מטה הבחירות המרכזי, אחרי סגירת הקלפיות(צילום: עידו ארז)

ממשרד הפנים נמסר בתגובה לדברים כי לא תקלה גורמת לעיכוב בתוצאות האמת. במשרד מתעקשים שהליך הבחירה המורכב ב-191 הרשויות המקומיות מאריך משמעותית את זמן הספירה,

אולם לא סיפקו הסבר לכך שבמערכות בחירות קודמות היה זמן הספירה קצר באופן משמעותי.

 

"בשונה מהבחירות לכנסת, ספירת קולות החיילים מתבצעת בכל רשות בנפרד לאחר הליך מיון קפדני של מעטפות ההצבעה", נמסר ממשרד הפנים. "הליך ספירת קולות החיילים אינו תלוי במשרד הפנים ובנציגי צה"ל בלבד, אלא בנציגי הרשימות השונות ברחבי הארץ, שחייבים בהתאם לחוק להיות נוכחים בעת ספירת הקולות. משרד הפנים קיים את תהליך הבחירות, לרבות ספירת הקולות, כנדרש על פי חוק".

 

במשרד הוסיפו שתוצאות אמת לאחר ספירת קולות החיילים יתפרסמו באתר משרד הפנים לגבי כל יישוב שישלים את ההליך. "יש לציין שבחלק מהרשויות הגישו הרשימות השגות או ערעורים על התוצאות, דבר המצריך ספירה נוספת של הקולות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
עדיין מחכים לתוצאות האמת
צילום: אבי רוקח
מומלצים