שתף קטע נבחר

פעימה שנייה: אושר שחרור 26 מחבלים

בתום העימות מול הבית היהודי אישרה ועדת השרים המיוחדת את רשימת האסירים שישוחררו בחלק השני בעסקה - כולם נכלאו לפני אוסלו. 21 מהאסירים, שריצו תקופות מאסר של 19 עד 28 שנים, ישוחררו לגדה. חמישה ישוחררו לעזה. רשימת המשוחררים המלאה תפורסם הלילה

אושרה הפעימה השנייה של עסקת שחרור המחבלים, ואיתה רשימת 26 האסירים. לאחר העימות הסוער בוועדת השרים לענייני חקיקה על "חוק סטרוק" לאיסור שחרור מחבלים, אישרה הערב (יום א') כצפוי הוועדה המיוחדת לשחרור אסירים את החלק השני בעסקה שהביאה לחידוש המשא ומתן המדיני.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

כל האסירים שישוחררו ביצעו את העבירות לפני הסכמי אוסלו, וריצו תקופות מאסר של 28-19 שנים. 21 מהאסירים מיהודה ושומרון וחמישה מעזה. רשימת האסירים תפורסם הלילה באתר שירות בתי הסוהר, לאחר שתימסר הודעה למשפחות השכולות.

ארכיון. שחרור אסירים פלסטינים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ארכיון. שחרור אסירים פלסטינים(צילום: רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכן שר הביטחון משה יעלון, שרת המשפטים ציפי לבני, שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אישרו את שחרור 26 האסירים בחלק השני בעסקה. פרי, ששוהה בחו"ל, לא נכח בישיבה.

 

בכיר בליכוד אמר כי "למי שחשב אולי בטעות שישראל ביתנו מצביעה באופן ענייני ולא פוליטי, אהרונוביץ' שתמך בחוק שאוסר בכלל שחרור אסירים בצהריים, הצביע הערב בעד השחרור במציאות של האסירים. טוב, כבר ערב".

 

להצעת החוק של הבית היהודי, שעלתה הערב לדיון בוועדת השרים, התנגדו שמונת שרי הליכוד, התנועה ויש עתיד. לעומתם, תמכו בהצעה חמשת שרי הבית היהודי וישראל ביתנו, ובהם גם אהרונוביץ' וסופה לנדבר - שדווקא תמכו בשחרור אסירים בהצבעה שהתקיימה בממשלה ביולי. בעקבות זאת

אמר בכיר בליכוד: "הצבעת שרי ישראל ביתנו - 'תג מחיר' על אי בחירתו של משה ליאון במרוץ לראשות עיריית ירושלים".

 

במהלך הדיון על ההצעה של הבית היהודי, שעלה לטונים גבוהים, תקף שר הפנים סער את השר אורבך ואמר לו: "אם זה כל כך חמור מבחינה מוסרית וערכית, תתפטר מהממשלה. הממשלה אישרה זאת, אז תקיים את חובת האחריות המשותפת".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים