שתף קטע נבחר

אסופת קיקסטארטר: מתי תמותו?

שעון המחשב את קיצכם לאחור הפך ללהיט באתר מימון הגולשים. ועוד פרויקטים להשקעה כמו מנעול חברתי לאופניים, שבב איתור לחפצים ונורות צבעוניות חכמות. במקום המטומטמות שהיה לכם עד עכשיו

ביטלוֹק - מנעול חברתי לאופניים

ביטלוק הוא מנעול בצורת U לאופניים, שמה שמבדיל בינו לבין מנעולים אחרים בשוק הוא שיש בו שבב בלוטות' שפותח וסוגר את המנעול בהתאם למרחק שלכם ממנו. כלומר, כשאתם מתקרבים לאופניים, המנעול יזהה אתכם ותוכלו פשוט ללחוץ על כפתור הפתיחה במנעול. לחילופין, כשאתם מתרחקים מהמנעול הוא ננעל אוטומטית. היתרון של המנעול הוא שהוא חוסך לכם את הצורך במפתח פיזי שיכול להיגנב או להיעלם.

 

 

החידוש המשמעותי של מנעול ללא מפתח פיזי הוא שהאופניים יכולים לשמש מספר אנשים בלי תיאום מראש, כמו בני זוג, משפחה, שותפים, חברים לעבודה או ללימודים. באמצעות האפליקציה של המנעול (לאנדרואיד ול-iOS) תוכלו להגדיר משתמשים מורשים נוספים ואף להקצות הרשאות זמניות לאנשים מסויימים. זה כמו לנהל צי תל אופן אישי של זוג אופניים יחיד.

 

האפליקציה גם שומרת את מיקום האופניים שלכם ברגע הנעילה כדי שתוכלו לאתר אותם במהירות אם אתם לא זוכרים איפה נעלתם אותם. כמו כן, האפליקציה מסוגלת לנטר את הרכיבה שלכם ולהציג נתונים כמו מהירות, מרחק, וקלוריות ששרתפם בכל רכיבה. הסוללה של המנעול היא סוללת AA סטנדרטית, ואמורה להחזיק חמש שנים תחת שימוש רגיל. כשהסוללה קרובה לסוף חייה האפליקציה תקפיץ לכם התראה להחליף אותה.

 

ניתן לרכוש את המנעול על ידי תמיכה בפרוייקט ב-119 דולרים (כולל המשלוח לארץ) בלינק הזה 

  

צִ'יפוֹלוֹ - שבב איתור לחפצים

שבבי איתור לחפצים הם לא דבר חדש, אבל החבר'ה שמאחורי פרוייקט צ'יפולו יצרו שבב ואפליקציה שמקלים על מלאכת האיתור. מדובר בשבב צבעוני בגודל מטבע של חמישה שקלים שניתן לחבר לחפצים כמו תיק, מפתח או ארנק. צ'יפולו יכול גם להיות שבב איתור לכלב או חתול חמקמק.

 

 

היתרון של צ'יפולו על פני שבבי איתור אחרים הוא שהאפליקציה שלו מראה על גבי הטלפון את המרחק שלכם מהחפץ (עד 60 מטרים) ואתם יכולים להפעיל צפצוף על השבב כדי לעזור לכם למצוא אותו. בשבב יש גם חיישן טמפרטורה, שלפיה אפשר לדעת אם הצ'יפולו נמצא בתוך הבית או מחוצה לו. הסוללה של צ'יפולו היא סוללה שטוחה סטנדרטית שניתן להשיג בכל חנות בניין, אלקטרוניקה או אצל שען. לפי היזם, הסוללה אמורה להחזיק חצי שנה. האפליקציה תומכת בשבבים מרובים, אם אתם צריכים יותר משבב אחד.

 

רצינו לעשות בדיחה על איך תמצאו את הסמארטפון אם הוא ייעלם, אבל מסתבר שאם מנענעים את הצ'יפולו מספיק חזק אז הסמארטפון הוא זה שיצפצף.

 

ניתן לרכוש את השבב על ידי תמיכה בפרוייקט ב-22 דולרים (המשלוח חינם) בלינק הזה.  

 

טיקר: טיימר לסוף החיים

טיקר נשמע לכאורה כמו רעיון מזעזע - שעון שסופר אחורה את השנים, חודשים, ימים, שעות, דקות ושניות, שנותרו לכם לחיות. הוא לא מתוחכם לרמה שבה הוא חוזה את המוות שלכם, וזו גם לא המטרה. המטרה של השעון היא להעלות את המודעות שלכם לזמן שיש לכם לחיות ולדחוף אתכם להנות ולנצל כל רגע כדי להיות יותר מאושרים. את הזמן שנותר לכם לחיות אתם מזינים לשעון בעצמכם, ובספרון המצורף לשעון יש הסבר על איך לחשב בגסות את הזמן שנותר לכם.

 

 

אם אתם כבר מרגישים שאתם מנצלים את החיים עד תום, אתם יכולים לכוון את השעון כל פעם מחדש לשנה קדימה רק כדי להראות לעצמכם שניצחתם את מלאך המוות. עדיין נשמע כמו רעיון מורבידי מדי? יותר מ-1,800 אנשים כבר תמכו בפרוייקט והוא עבר את סף המימון שלו ביותר מ-300%.

 

ניתן לרכוש את השעון ב-49 דולרים (כולל משלוח לארץ) בלינק הזה 

 

אַיילוּמי - נורות צבעוניות שנשלטות מהסמארטפון

איילומי היא חברה צעירה שנולדה בקיקסטארטר והיא מייצרת נורות LED חסכוניות עם שבבי בלוטות', שכמובן נשלטות באמצעות הסמארטפון. החברה מייצרת שני דגמים של נורות. הדגם הקטן הוא A21 למנורות שולחן ומסילות ספוטים, שמאיר בעוצמה של 800 לומנס וצורך 10 וואט. הדגם החזק הוא PAR30 לתאורת תקרה חזקה, שמאיר בעוצמה של 1100 לומנס וצורך 15 וואט.

 

השליטה היא הרבה מעבר לכיבוי והדלקה. באמצעות האפליקציה ניתן לעמעם את הנורות, להחליף את צבע האור ולתכנת אותן להתנהג שונה בהתאם למצב החדר. ניתן למשל לתכנת את הנורות כך שהן תידלקנה באופן אקראי כשאתם לא בבית כדי להרתיע פורצים, הן יכולות לשנות צבעים בהתאם לקצב של מוזיקה ואפילו להגיב לאפליקציות. כך למשל אפשר לתכנת את הנורות לשנות צבע או להילדק כשמקבלים נוטיפיקציה או כשמגיעה שיחה. אפשר לתכנת אותן גם להידלק אוטומטית כשאתם נכנסים לחדר ולהיכבות כשאתם ויוצאים ממנו.

 

 

האפליקציה מסוגלת לדבר עם נורות רבות. היא יכולה לשלוט בכל אחת בנפרד, בקבוצת נורות לפי חלוקה לחדרים ובכל הבית. הנורות לא מצריכות שום חיווט מיוחד. כל מה שצריך לעשות זה להבריג אותה לבית נורה והיא מוכנה לעבודה.

 

ניתן לרכוש נורה אחת ב-99 דולרים (כולל משלוח לארץ) בלינק הזה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים