שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הראל סקעת: "טורף את החיים בלי להסתבך"

  כשהוא חופשי ומאושר, עם חיי אהבה פורחים, אלבום רביעי וקריירה בינלאומית בדרך, הראל סקעת נשמע משוחרר מאי פעם, מרשה לעצמו לדבר על הכל ואפילו לקחת את הדברים פחות ברצינות: "מותר לעשות גם שירים כיפיים"

  "אני מתרגל בתקופה האחרונה משהו שנקרא ניאו-הומנולוגיה", מתוודה הראל סקעת. "זו שיטת טיפול שמתמקדת בכאן ובעכשיו, בפתרון נקודתי של בעיות. מהמקום הזה התחילה כל העבודה על השיר הזה".

   

  לא מפתיע, אם כן, שהשיר החדש של סקעת - סינגל ראשון לקראת האלבום הרביעי שבדרך, נקרא "עכשיו". אנחנו מדברים איתו אמנם בישראל, אבל סקעת נמצא בימים אלה על קו תל אביב-פריז, שם הוא עובד על אלבום בינלאומי ראשון. עבודה שלדבריו משפיעה גם על היצירה המקומית שלו, ושבמסגרתה גם אסף אל חיקו לחן אמריקני לכל דבר לסינגל הבכורה.

   

  סקעת. אלבום חדש בדרך (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  סקעת. אלבום חדש בדרך(צילום: אוהד רומנו)

  "לא ידעתי שאני לוקח את השיר הזה לאלבום הישראלי. אספנו חומרים והרגשתי שהשיר הזה יכול להביא ניחוח של חו"ל דווקא לאלבום הישראלי", הוא אומר.

   

  למה, נגמרו המלחינים הטובים פה?

   

  "לא, אבל אם יש לחן שאני שומע ואוהב אני תמיד שמח לקחת אותו. באותה מידה הוא היה יכול להגיע מישראל או מארמניה".

   

  האלבום המלא כבר בדרך?

   

  "האלבום די מוכן האמת, השירים כבר קיימים, ואני מניח שלקראת הקיץ זה יקרה. זה אלבום אלבום פופ ומעבר לטקסטים יש בו גם המון דגש על הפקות מוזיקליות חדשניות ורעננות".

   

  מתפוצץ מחופש

  האלבום השלישי (הקודם) של סקעת, "שוב מאושר" שיצא בתחילת השנה שעברה, הביא איתו תחושת שחרור ברורה למדי. אחרי היציאה הסוערת והלא קלה מהארון, הוא הרגיש שהוא צריך לבטא זאת באלבום וכך עשה בשיריו. בזה החדש, הוא מבחין בין השחרור של אז לחופש של היום.

   

  סקעת עם בן הזוג, עידן רול. יותר בקלות (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  סקעת עם בן הזוג, עידן רול. יותר בקלות(צילום: ענת מוסברג)

  "יש באלבום הזה משהו שמתפוצץ בחופש, באנרגיה טובה. לקח לי הרבה זמן להגיע לזה. השנתיים האלה שעברתי היו תהליך לא פשוט, לכתוב ולאסוף שירים שמספרים את הסיפור שלי עכשיו, אבל זו ההגדרה. חופש".

   

  נדמה לי שאתה לוקח את עצמך קצת יותר בקלות.

   

  "אוטומטית, בתור הראל, בעבר תמיד הייתי הולך למקום הדרמטי והעמוק - גם אם זה לא המצב שאני נמצא בו. אתה חי חיים מסוימים אבל אוטומטית הולך למקום אחר שלא מספר את הסיפור שלך עכשיו. אז המשימה שלי היתה כן להתחבר לחופש ולאנרגיה, ולטרוף את החיים בלי להסתבך".

   

  יכול להיות שאלה תובנות של גיל 30 פלוס?

   

  "באמת? אמרו לי דווקא הפוך. אבל אולי זה נכון. התחושה שלי היא שאני שהולך לכיוון בוגר, אבל כבר לא מסתבך עם עצמי. האמת שגם לשיר הזה כתבתי בהתחלה טקסט אחר, כבד הרבה יותר. טקסט שדיבר על הרצון לחופש ולא על החופש עצמו. כמיהה לאנרגיה טובה ולא אנרגיה טובה קיימת. זה בדיוק השינוי".

   

  ממש הראל חדש.

   

  "בשלב מסוים בחיים אתה מבין שאם תשחרר, ותסתכל על הדברים בצורה יותר קלילה, זה לאו דווקא יגרום לך להיות פחות מקצועי או פחות בהיסטריה. במקצוע הזה ובאמנות בכלל, הכל נורא אינטנסיבי ולפעמים שוכחים שנכון, זאת יצירה, אבל זאת גם עבודה. פרופורציות".

   

  פעם אי אפשר היה להוציא ממך מילה לא מחושבת.

   

  "תמיד היה לי את המקום של לחשוב על מי אני, ועל זה שהשירים צריכים להיות עמוקים. מותר גם לעשות שירים כיפיים וצריך ליהנות מהחיים".

   

  השחרור הזה שלך כולל גם את חיי האהבה שלך?

   

  "בטח. מה, רכילות עכשיו?"

   

  כן.

   

  "אני ועידן בסדר גמור, אני די משתדל לשמור על זה בינינו. לשמור על זה שלנו, ביני לבינו".

   

  אבל זה כן נשמע שאתה שר עליו.

   

  "יש בזה משהו. גיליתי שהרבה שירים נשמעים כאילו כתבתי אותם עליו. האמת שלא היה לי משהו ספציפי בראש וחברים באו ושאלו אותי 'מה, כתבת את זה על עידן?'. אמרתי שזה לא משהו שכיוונתי אליו ברוב המקרים, למרות שהיו כאלה שכן, אבל זה - דווקא לא. מן הסתם חלק ממה שקורה לך בבית ובחיים האישים משפיע. והוא חלק מהרוגע והחופש שלי. הוא מאוד משתלב לי בחופש. זה שלב כזה בחיים שאתה לומד לשחרר, ליהנות, ואין ספק שזה גם כולל את הזוגיות".

   

  "הרבה יותר קשה לגלות כוכבים"

  על פי כמה פרסומים בשנה האחרונה, לא מעט הצעות הגיעו לפתחו של סקעת לשמש כשופט באחת מתוכניות הריאליטי המוזיקליות שמתפוצצות בימים אלה על המסך. אם תשאלו אותו, הוא - שהתחיל את דרכו בעונה השנייה של "כוכב נולד", לא מצטער שהוא נעדר משם.

   

  סקעת בימי "כוכב נולד". לא מתחרט שלא הלך לשפוט (צילום: סמדר שילוני)
  סקעת בימי "כוכב נולד". לא מתחרט שלא הלך לשפוט(צילום: סמדר שילוני)

   

  "אם זה היה צריך לקרות אז זה היה קורה, וזה לא קרה. אני כן חושב שזה חלק מהנוף התרבותי שלנו, ואני מניח שעוד אעשה דברים דומים כאלה או אחרים בהמשך".

   

  עומס התוכניות מקשה על תהליך גילוי הכוכבים?

   

  "הרבה הרבה הרבה יותר קשה לגלות כוכבים היום. לראייה אנשים שיצרו קריירות כמו גיא ויהל מ-"The Voice".

  אני חושב שמתמודדים שמגיעים היום לתוכניות, צריכים להתמודד לא עם השופטים או עם הקהל, אלא עם אלף המתמודדים שהיו לפניהם, במשבצת שלהם, אלה ששרו ונראו כמוהם. אותם הם צריכים לעקוף בסיבוב וזה משימה כמעט בלתי אפשרית".

   

  בשנה הקרובה תציין עשור לפריצה שלך בריאליטי. מהי הנקודה שמבחינתך מהווה את שיא הקריירה שלך?

   

  "לפני שלושה חודשים, שרתי במגדל דוד בירושלים באיזה ערב סגור, ולא רציתי לרדת מהבמה. הרגשתי שהשכינה נמצאת מעלי וזה היה כל כך מיוחד. כתבתי אחר כך בפייסבוק ובטוויטר שזה היה אחד הרגעים המרגשים שהיו לי בקריירה. הכל השתלב מצוין שם. נו, יצאתי עכשיו כמעט כמו השחקנים האלה שאומרים 'התפקיד הכי טוב זה זה שעוד לא עשיתי', לא נורא".

   

  יכול להיות שהג'וב שעוד לא עשית יצריך אותך לעזוב את הארץ. נגיד, אלבום בינלאומי.

   

  "אני לא חושב על זה כרגע. אם יהיה משהו באמת גדול בחו"ל, האמת שיהיה לי קשה לנסוע הרבה. כבר עכשיו קשה לי כשאני צריך להיות הרבה בצרפת, למרות שאני נהנה מאוד. אני מאוד מחובר לישראל. אני מניח שנגיע לגשר ונעבור אותו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  הראל סקעת. חופשי ומאושר
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים