שתף קטע נבחר

קרובת משוחרר פלסטיני: "מרגישה כמו בחלום"

בעזה ובגדה קיבלו כצפוי בשמחה את שחרורם הצפוי של 26 האסירים, שנכללים בפעימה השנייה במסגרת ההבנות עם הרשות. קרובי הרוצחים מביעים תמיהה על חילוקי הדעות בישראל: "הם לא מהווים סכנה לביטחונכם"

בישראל הרגשות סוערים, בקרב הפלסטינים שוררת אופוריה: יממה לפני שחרורם הצפוי של 26 מחבלים פלסטינים מבתי הכלא בישראל, הביעו היום (ב') קרוביהם בעזה ובגדה התרגשות לקראת יישום המהלך. בדומה לפעימה הראשונה באוגוסט במסגרת המשא ומתן של ישראל עם הפלסטינים שגם בה שוחררו 26 מחבלים, התפרצה בקרב משפחות המשוחררים בפעימה השנייה שמחה ספונטנית.

 

שחרור האסירים - דיווחים נוספים ב-ynet:

הרוצחים משתחררים: זו רשימת המחבלים

לקראת שחרור המחבלים: רקטות לחוף אשקלון

 

"אנחנו מרגישים כאילו אנחנו בתוך חלום", אמרה ל-ynet חוולה אל-אזרק, אחותו של חאלד אל-אזרק שרצח בשנת 1991 את שמעון כהן ז"ל. "אחי נמצא בכלא 24 שנים וכיום הוא בן 48 וזה הישג גדול עבורנו

 לא רק כמשפחה, אלא גם כעם שהאסירים הללו עתידים להשתחרר".

 

האחות הסבירה כי הסוגיה הפלסטינית חשובה, אולם לא פחות חשובה גם הסוגיה האנושית שלפיה האסירים הפלסטינים נמצאים זה שנים ארוכות בבתי הכלא בישראל, וכי הקרובים מעריכים מאוד את העובדה שההנהגה הפלסטינית עמדה על כך שהאסירים שנכלאו לפני החתימה על הסכמי אוסלו ישוחררו. "אנחנו רוצים שחאלד ישוב ויחיה חיים רגילים כמו כל בנאדם", אמרה האחות.

 

"השלום צריך להיות בלבבות" 

במחנה הפליטים אל-עאידה שבבית לחם מתכוננים לחזרתו של אל-אזרק ומתכוונים לקיים חגיגה גדולה כדי לקבל את פניהם של כל המברכים. האחות הבהירה כי השחרור יכול לקדם את תהליך השלום בין ישראל לרשות הפלסטינית.

 

לדברי האחות, "האסירים הללו כבר לא מהווים שום סכנה עבור ביטחונה

של מדינת ישראל. השלום אינו כמה מילים שחותמים עליהן אחרי שהן נכתבות על נייר, השלום צריך להיות בתוך הלבבות והרגשות של האנשים בצד שלכם ובצד שלנו. אם אנחנו הפלסטינים נרגיש שהחיים שלנו משתנים לטובה - הרי ברור שיהיה לנו יותר אמון בשלום הזה והשחרור הזה בודאי מחזק את האמון הזה".

 

חוסין תורקמאן, בן דודו של מוחמד תורקמאן שרצח בשנת 1992 את מוטי ביטון ז"ל, התייחס לכעס הרב בקרב גורמים שונים בישראל בנוגע לשחרור האסירים. "הכול זה עניין של תקופות ושלבים. הייתה תקופה של התנגדות מזוינת ואינתיפאדה שבה שני הצדדים הרגו אחד את השני וכעת אנחנו נמצאים בשלב אחר לגמרי". הוא הסביר כי בן דודו שמשתייך לפתח, תומך כעת בתהליך השלום בין ישראל לרשות. "אם יש תהליך שלום אז הם צריכים להשתחרר ולשוב הביתה. זו מהותו של תהליך השלום - שכל צד סולח לצד השני על מה שקרה בעבר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שמחה ספונטנית אצל הפלסטינים (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים