שתף קטע נבחר

בנט נאם, אבל לא הסביר מדוע אינו מתפטר

לא לוקח אחריות. יממה לאחר שהשר גדעון סער אמר לשר אורבך כי הוא יכול להתפטר אם הוא מתנגד לשחרור אסירים, נאם בנט בישיבת הסיעה ואמר: "המטרה פשוטה: לביית אותנו. נמשיך לפעול נגד שחרור עתידי של מחבלים". נתניהו: "אחרי שהתקבלה החלטה, לנהוג באחריות ובשיקול דעת"

יממה אחרי הדיון הסוער בוועדת השרים שדנה בפעימה השנייה של שחרור האסירים הפלסטינים, מתכנסות אחר הצהריים (ב') סיעות הכנסת לקראת הדיונים במליאה. המתנגדת העיקרית ליישום עסקת האסירים, הבית היהודי, התכנסה לישיבה שבמסגרתה אמר היו"ר נפתלי בנט: "אנחנו נמצאים תחת מתקפה ביממה האחרונה, אבל התנגדנו למדינה פלסטינית ולשחרור מחבלים לפני הבחירות, ונמשיך להתנגד למדינה פלסטינית ולשחרור מחבלים גם עכשיו".

 

חרף הקריאות של שרי הליכוד אתמול, השר בנט בחר לא להסביר מדוע הוא נשאר בממשלה שחותרת למדינה פלסטינית ומאשרת שחרור אסירים.  ynet העביר את דבריו של בנט בישיבה בשידור חי.

 

השר בנט הגדיר את היממה האחרונה "מתקפה שלא זכורה לי מאז מה שעבר נתניהו בימי אוסלו". הוא הוסיף ש"המטרה היא להשתיק אותנו ולביית אותנו. אם חלילה מישהו חושב שמדינה פלסטינית זו טעות, הוא נקרא ימני, קיצוני, פאשיסט ואלים. אבל לא יעזור, אנחנו לא נשתוק. יש לנו עמדות ברורות ואנחנו גאים בהן".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לגבי החוק המתנגד לשחרור אסירים הדגיש בנט שהכוונה הייתה לעסקאות עתידיות בלבד: "אנחנו פועלים לקבוע קו אדום בעניין שחרור מחבלים. הגענו למצב שמשחררים 100 מחבלים תמורת כלום, כלומר, תמורת מו"מ עם עריקאת. הצעת החוק שלנו עוסקת בשחרור עתידי במסגרת מחוות. אנחנו רוצים לאמץ את דו"ח שמגר, שקבע שצריך לקבוע מדיניות מסודרת כיצד להתמודד עם שחרור אסירים".

 

בהמשך התכנסה גם ישיבת הליכוד ובה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי גם הוא אינו שמח על חוסר הצדק שבשחרור מחבלים לפני שריצו את מלוא עונשם: "לבי עם המשפחות השכולות והלב כואב. אבל ההחלטה היא כורח המציאות שבה אנחנו חיים. אנחנו צריכים לנווט בזירה בינלאומית מורכבת וזה מחייב אותנו לשקול גורמים שונים. אבל מרגע שהתקבלה ההחלטה, כל חברי הממשלה צריכים להתנהל באחריות".

 

לבני: מי שלא מגנה יריקה על אלוף הוא לא אח

קודם לכן התקיימה ישיבת סיעה של התנועה, והיו"ר ציפי לבני התייחסה להתנגדות של הבית היהודי לשחרור האסירים: "יש לי מסקנה מהשבוע האחרון. הראשונה היא שצביעות, התחסדות, לכלוך וניסיון להסיר אחריות - לא עובדים".

 

כמו כן התייחסה לבני לתקרית שבמסגרתה ירק נער גבעות על ח"כ אלעזר שטרן, שביקר את הרב דב ליאור. נפתלי בנט לא גינה את המעשה, ולבני אמרה: "במהלך מערכת הבחירות ראיתי חיילים נשבים בקסמו של 'האח' (נפתלי בנט, מ"א). אבל בעיניי, מי שלא מגנה יריקה בפניו של אלוף בצה"ל, הוא לא אח".

ציפי לבני (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ציפי לבני(צילום: גיל יוחנן)

ח"כ עמרם מצנע הוסיף: "מה שעושים בבית היהודי זו הסתה לכל דבר ועניין. אני מציע לכולם לזכור מאיזו מדגרה צמחו אז אותם עשבים שוטים. צריך להסתכל על הדברים במלוא החומרה".

 

אתמול סערה הממשלה על רקע הצעת חוק של הבית היהודי שמטרתה הייתה למנוע אפשרות שחרור מחבלים. במהלך הישיבה התעמתו בין היתר השרים ציפי לבני מהתנועה, יאיר לפיד מיש עתיד וגדעון סער ולימור לבנת מהליכוד עם שרי הבית היהודי.

 

ההצעה נפלה ברוב של שמונה מתנגדים לעומת חמישה תומכים - שרי הבית היהודי וישראל ביתנו. בעד ההצעה הצביעו השרים אורי אריאל, אורי אורבך, יצחק אהרונוביץ', יאיר שמיר וסופה לנדבר (אהרונוביץ' ולנדבר תמכו בפעימה הראשונה של שחרור האסירים בהצבעה שהייתה בממשלה ביולי).

 

בתגובה אמר בכיר בליכוד: "הצבעת שרי ישראל ביתנו - 'תג מחיר' על אי בחירתו של משה ליאון במרוץ לראשות עיריית ירושלים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ארכיון. סיעת הבית היהודי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים