שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש לכם טסט מחר? תלוי את מי אתם שואלים

  המשבר בין בוחני הנהיגה למשרדי התחבורה והאוצר מחריף במהירות. בתגובה לעיצומים וההשבתות, הודיע משרד התחבורה כי העיצומים הופסקו. ועד בוחני הנהיגה: זה שקר מוחלט. ההסתדרות מגבה את העיצומים

  בוחני הנהיגה ממשיכים בעיצומיהם ואף מחריפים את הצעדים. אתמול הושבתו המבחנים בפעם השלישית ברציפות למשך שעה, וגם היום (ב') צפויה השבתה כזו. הבוחנים מדווחים בסך הכל על ביטול של יותר מ-1,000 מבחני נהיגה רק במהלך שלושת הימים האחרונים.

   

  במפתיע, הודיעו היום לפתע במשרד התחבורה כי בוחני הנהיגה מפסיקים את עיצומיהם. אלא שבהודעה דחופה שהפיצה ההסתדרות נאמר כי לא היו דברים מעולם. איל אביאב, יו"ר ועד בוחני הנהיגה, אומר כי המשא ומתן בין הצדדים - הנהלת משרד התחבורה, נציגי משרד האוצר והבוחנים - הוקפא לחלוטין ואין כל מגעים ביניהם.

   

  אם המצב ימשך, כך מאיימים הבוחנים, צפויה בעוד שבוע מהיום (יום ב', 4.11) השבתה מלאה של מבחני הנהיגה. באותו יום צפויה הפגנת מחאה גדולה של בוחני הנהיגה נגד הסחבת.

   

  לאור התנאים שנוצרו, כך אומרים הבוחנים, נשקלת על-ידי חלקם אפשרות להחזרת הקצאות הטסטים שקיבלו. לדבריהם, כיום לא ניתן לקיים ללמד נהיגה באופן סדיר, שכן מבחנים מעשיים מתבטלים וההמתנה למבחן נוסף לאחר כישלון בראשון, מגיעה לשלושה חודשים במקרה של רישיון למכונית, או אף ארבעה חודשים ויותר במקרה של אופנועים.

   

  יו"ר ארגון מורי הנהיגה, אבי גולן, אמר כי היום ייפגשו נציגי ארגון הבוחנים הארצי, ויוחלט באיזה צעדים יש לנקוט. לדבריו, למרות התמיכה בהחזרת הקצאות מבחנים, לא כל הבוחנים שלמים עם סנקציות מסוג זה.

   

  בהסתדרות מזכירים כי ביום חמישי פתחו בוחני הנהיגה בעיצומים, בעקבות סחבת במו"מ, וטוענים כי במהלך תשע השנים האחרונות מתקיימת סחבת בכל הנוגע להסדרת תנאי העסקת העובדים במסגרת הסכם קיבוצי.

   

  לדברי ועד העובדים של בוחני הנהיגה, הנהלת משרד התחבורה פעלה באופן חד-צדדי בעודה מבטלת את עבודת הבוחנים בימי שישי ומצמצמת את הבוחנים מ-120 עובדים כפי שהיה נהוג עד היום, ל-25 בוחנים בכל המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  הטסטר בא היום. ומחר הוא שובת
  צילום: סבסטיאן שיינר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים