שתף קטע נבחר

גנץ ידרוש להפחית 3.5 מיליארד שקל מהקיצוץ

הרמטכ"ל ישתתף היום בישיבת הקבינט ויבקש להפחית את הקיצוץ בתקציב הביטחון מ-7.5 מיליארד ל-4 מיליארד, אחרת האימונים והמוכנות ייפגעו. אמש אמר: "לא אתן לפגוע באנשי הקבע. אין להם ועד עובדים או זכות להתאגד"

הרמטכ"ל פותח חזית מול משרד האוצר והקיצוץ בתקציב: בטקס שנערך אמש (יום ג') באנדרטת הלוחם הבדואי ליד צומת המוביל בצפון הארץ, התייחס רב-אלוף בני גנץ לקיצוץ בצה"ל ולפיטורי אלפי אנשי קבע ותקף את המהלכים בחריפות. "אישרתי תוכנית שתוביל לצערי לפרידה בלתי נמנעת של משרתים רבים ואנו נעשה זאת מעט ככל שניתן. עם זאת, לא אתן את ידי לחבוט בזכויותיהן הבסיסיות של משרתי הקבע", אמר גנץ.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות של ynet:

בג"ץ דחה העתירה, המחבלים ישוחררו בחצות

הפגנה בבית שמש; מעמיקה חקירת הבחירות

שבר שיא? "תפס" גל בגובה של כ-30 מטרים

 

פרשננו רון בן ישי מוסר כי בבוקר תתקיים ישיבת קבינט שתעסוק בתקציב הביטחון ובמהלכה צפוי גנץ לבקש להפחית את הקיצוץ בביטחון מ-7.5 מיליארד שקל - שעליו החליטו בישיבת הקבינט הקודמת במאי - ל-4 מיליארד שקל.

 

גנץ יסביר לשרים את המשמעויות בקיצוץ בתקציב שלדבריו יתבטאו בפגיעה חמורה באימונים ובמוכנות של צה"ל למלחמה. בצבא מזהירים כי בשל הקיצוץ החד יתקשו לעמוד במשימות.

 

חזית מול משרד האוצר. גנץ ויעלון (צילום: אריאל חרמוני) (צילום: אריאל חרמוני)
חזית מול משרד האוצר. גנץ ויעלון(צילום: אריאל חרמוני)

אמש הוסיף הרמטכ"ל ואמר לאנשי הקבע: "אתם חלק מההון האנושי המגוון המרכיבים את אוכלוסיית אנשי הקבע בצה"ל. אתם משרתים, לא עובדים ולא מתפרנסים, אלא משרתים בגאווה לאורך כברת הדרך ללא קשר לתמורה לה אתם זוכים".

 

גנץ השווה את מצב אנשי הקבע למצב "באזרחות" ועקץ: "אתם משרתים ללא ועד עובדים, ללא קביעות וללא זכות להתאגד. פעלנו כך בכל ימי קיומה של המדינה. כך גם נמשיך ונפעל".

 

הרמטכ"ל שדיבר בטקס להזדהות עם לוחמי המגזר הבדואי המשרתים בצה"ל הדגיש כי "כל השמצה כלפי אנשי הקבע היא כמו פגיעה בביטחון ישראל. אין לנו צבא להשכיר ולא ננצח שום קרב ללא עמידתכן האיתנה לאורך השנים".

 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נאם גם הוא בטקס והצטרף לדברי גנץ: "בחודשים האחרונים אנו ניצבים בפני שיקולים אסטרטגיים כבדי משקל שמחייבים אותנו לבצע מהלכים כואבים. נדע לעשות זאת באחריות ובשיקול דעת תוך שמירה על הנכסים הביטחוניים שלנו", אמר.

 

שלשום תקף יעלון את משרד האוצר בדיון סוער שערכה ועדת העבודה והרווחה בכנסת. "האוצר מנצל את האווירה הציבורית, שלפיה אפשר לפגוע באנשי הקבע", אמר יעלון והוסיף: "גם בדיון הקרוב על תקציב הביטחון, ידרוש משרד האוצר קיצוץ בכוח האדם של 4,500 משרתי קבע ולא יהיה רעש ציבורי כמו איום הפיטורים של 800 עובדי טבע".

 

שלשום דיווח כתב "ידיעות אחרונות", יוסי יהושוע, כי שר הביטחון הנחה ליישם תוכנית פיטורים גדולה בצה"ל, שלפיה יפוטרו 4,500 משרתי קבע, קצינים ונגדים.

 

על פי התוכנית, תהליך הפיטורים יסתיים עד סוף הרבעון הראשון של שנת 2015 והמשמעות היא שאלפי אנשי קבע ייפלטו לשוק העבודה כבר בשנה הקרובה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 29/10/2013 20:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרמטכ"ל גנץ (ארכיון)
צילום: מוטי קמחי
מומלצים