שתף קטע נבחר

רוכברגר הנאשם במרמה יודיע שייצא לחופשה

דווקא אחרי שניצח בבחירות המקומיות, ועל רקע כתב האישום החמור שהוגש נגדו, יודיע ראש העיר רמה"ש על חופשה עד תום ההליכים. מקורביו: "הוא מאמין שצדקתו תצא לאור". ממלאת מקומו שירה אבין עשויה להחליף אותו

ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, יודיע מחר (ד') בדיון בבית המשפט שהוא יוצא לחופשה עד סיום ההליכים נגדו. נגד רוכברגר הוגש במאי האחרון כתב אישום חמור בגין הפרת אמונים, מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד בעת ששימש כיו"ר קרן השתלמות של עובדי רשויות מקומיות. בתפקיד ראש העיר תחליף אותו ככל הנראה ממלאת מקומו, שירה אבין.

 

יצחק רוכברגר - כתבות נוספות ב-ynet:

 

בספטמבר האחרון הדיח אותו בג"ץ מתפקידו אבל איפשר לו להתמודד שוב, ובבחירות המקומיות בשבוע שעבר הוא נבחר לכהונה נוספת ברמת השרון. על ההפתעה בקבלת ההחלטה דווקא בתזמון הנוכחי מסרו מקורביו: "הוא עושה את המעשה מתוך הכרה בעליונות בית המשפט ובג"ץ, והוא מאמין שצדקתו תצא לאור".

 

רוכברגר לא היה המועמד היחיד שניצח בבחירות המקומיות במקביל לכתב אישום שמתנהל נגדו: גם שלומי לחיאני (בת ים) ושמעון גפסו (נצרת עילית) המשיכו לכהונות נוספות. יממה לאחר הבחירות הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה לבג"ץ בדרישה להדיח את שלושתם מהתפקיד. במקביל, שר הפנים גדעון סער הודיע היום שבתוך שבוע יפיץ תזכיר חוק בנוגע להשעיית ראשי ערים במקרה של הגשת כתב אישום חמור נגדם.

 

מכתב האישום שהוגש נגד רוכברגר לפני כחצי שנה עולה כי בין 2004 ל-2006 הוא כיהן כיו"ר הקרן להשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, במקביל לכהונתו כראש עיר. רוכברגר עבר על החוק מכיוון שאסור היה לו לקבל שכר מעבר לשכר על עבודתו כראש עיר.

 

על פי כתב האישום, הוא הגיע להבנה עם בכירים בקרן כדי לעקוף את האיסור בחוק, והם הסכימו שמחודש מרס 2005 ואילך יוגדל ל-6,000 שקל סכום ההוצאות החודשי לתפקיד – במקום 500 שקל בחודש עד אז.

 

עוד נטען שרוכברגר ניצל את ההבנות איתם לצורך קבלת תגמול על שירותיו כמנכ"ל וכיו"ר הקרן – תגמול שהוא לא היה רשאי לקבל. רוכברגר המציא חשבוניות וקבלות על הוצאותיו האישיות, והציג אותן ככאלה הקשורות לכיסוי עלויות שבהן נשא במסגרת תפקידו בקרן. אלא שעל פי כתב האישום לא היה קשר בין ההוצאות לבין התפקיד, והוא אף זייף לשם כך פרטים. על הגמול שקיבל בגין שירותיו לקרן לא דיווח רוכברג לרשויות המס.

 

התשלומים המסתכמים שהוא קיבל מהקרן הגיעו ל-117,894 שקל. בנובמבר 2007, אחרי שהתגלו המעשים, החזיר רוכברגר את הסכום בטרם פתיחת החקירה המשטרתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים