שתף קטע נבחר

לראשונה באירופה: לא חובה להגדיר מין תינוק

מיום שישי תאפשר גרמניה לתינוקות שייוולדו עם מאפיינים של שני המינים להירשם בתעודת הלידה לא כזכר ולא כנקבה. עם כניסת החוק לתוקף יהיו בדרכון הגרמני 3 שדות: M עבור זכר, F עבור נקבה ו-X עבור מין לא מוגדר

ביום שישי הקרוב תהפוך גרמניה למדינה הראשונה באירופה שתאפשר לתינוקות שייוולדו עם מאפיינים של שני המינים להירשם בתעודת הלידה לא כזכר ולא כנקבה.

 

עוד חדשות בעולם :

ארה"ב: 6 גופות, בהן של 2 ילדים, נמצאו בבית

מנהרה בין יבשות. ארדואן בעקבות הרצל

האישה על גשר הקונקורדיה: מאהבת הקפטן

סעודיות: לנהוג - לא, לסמס בחופשיות - כן

 

על פי המדיניות החדשה, הורים גרמנים לא יהיו חייבים למלא את סעיף המין בתעודות הלידה של ילדיהם ובכך ייצרו קטגוריה חדשה של מין לא מוגדר. "זו תהיה הפעם הראשונה שהחוק מכיר בכך שיש בני אדם שהם לא זכר ולא נקבה, או שהם שניהם - אנשים שלא נופלים להגדרות החוק המסורתיות", אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית קונסטנצה פלט, פרופ' למשפטים מאוניברסיטת ברמן. 

השינוי בחוק נועד להסיר לחץ מהורים לתינוקות עם סימני מין זכריים ונקביים כאחד לקבל החלטה מהירה אם לגדל את ילדיהם כבן או בת.

 

החוק החדש ייכנס לתוקף ב-1 בנובמבר, אולם עדיין לא ברור מה יהיו השלכותיו על חייו של אדם ללא הגדרת מין חוקית. דובר משרד הפנים הגרמני מסר כי עם כניסת החוק לתוקף, יהיו בדרכון הגרמני שלושה שדות: M עבור זכר, F עבור נקבה ו-X עבור מין לא מוגדר.

 

פרופ' פלט, מומחה לזכויות אדם של אנשים שנולדו עם סימני מין זכריים ונקביים, אמר שבעקבות החוק החדש יצטרכו הרשויות לערוך שינויים במסמכי זהות רשמיים אחרים מלבד תעודות הלידה והדרכונים. "יהיו לנו בני אדם שאינם מוגדרים מינית", אמר פלט. "אי אפשר לכפות עליהם את אחד מן המינים המסורתיים בנסיבות הנוכחיות".

 

המחוקקים בבית הנבחרים הגרמני עדיין לא הבהירו איזו השפעה תהיה לחוק החדש על חוקי נישואים וזוגיות.

 

"לבתי הספר יש בתי שימוש לבנים ובתי שימוש לבנות. לאן יילך ילד הביניים?", אמר סילבן אגיוס, מנהל ארגון ILGA Europe למען זכויות לסביות, הומואים, ביסקסואלים, טרנסקסואלים ואינטרסקס. "ישנן פעילויות ספורט נפרדות לבנים ולבנות וכל כך הרבה דברים אחרים כמו זה. החוק לא משנה את זה. הוא לא מאפשר באופן מיידי לאינטרסקס להיות הם עצמם", אמר אגיוס והסיף כי אירופה מפגרת בכל מה שקשור לזהות מינית. מוקדם יותר השנה אישרה אוסטרליה לאזרחיה לזהות את עצמם כאינטרסקס במסמכיהם האישיים.

 

מומחים מעריכים כי תינוק אחד מכל 1,500 עד 2,000 נולד בגרמניה כאינטרסקס. אולם יש הטוענים כי המספר גדול בהרבה, בין השאר בגלל הקושי להגדיר אינטרסקסואליות מבחינה פיזית והורמונלית.

 

"זו לגמרי חובה לחנך הורים, מורים ורופאים על חיי אנשים המוגדרים אינטרסקס", אמרה לוסי ויית, יו"ר קבוצת תמיכה לאנשים המוגדרים כ"אינטרסקס" בגרמניה. "הממשלה חייבת לנקוט צעדים כדי להבטיח שאף ילד לא יופלה בגלל החוק החדש הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זכר, נקבה או ללא מין. דרכון גרמני (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים