שתף קטע נבחר

גבי אשכנזי התפטר מראשות דירקטוריון שמן

הרמטכ"ל לשעבר הודיע על התפטרותו, שבועיים אחרי שקידוח הנפט של שמן נמצא יבש. מיקי בר-חיים, לשעבר המשנה למנכ"ל בנק לאומי, מונה כיו"ר זמני בשמן. קידוח שמן הוריד לטימיון 170 מיליון דולר שהושקעו בו ומחק מאות מיליוני שקלים מכספי המשקיעים

גבי אשכנזי הרמטכ"ל לשעבר, הודיע לפני שעה קלה לדירקטוריון חברת שמן משאבי נפט וגז על התפטרותו מראשות הדירקטוריון. מיקי בר-חיים, לשעבר המשנה למנכ"ל בנק לאומי, מונה כיו"ר זמני בשמן במקום אשכנזי.

 

 

ההתפטרות מגיעה שבועיים אחרי שקידוח הנפט של שמן נמצא יבש. אשכנזי והמנכ"ל יוסי לוי, הובילו את הקידוחים של שמן, שבהם נמצאה כמות לא מסחרית של גז, לצד תקוות להימצאות שדה נפט מסחרי. אולם חודש לאחר שהחברה דיווחה על אינדיקציות להימצאות נפט ברמה גבוהה באתר, יצא הדיווח כי האתר יבש, והמניה צנחה ב-95%.

 

קידוח שמן הוריד לטימיון 170 מיליון דולר שהושקעו בו ומחק מאות מיליוני שקלים מכספי המשקיעים והגופים המוסדיים והפרטיים. אשכנזי משמש במקביל כיו"ר קרן ראשי, אחת הקרנות הפילנטרופיות הגדולות במדינה. 

 

מחברת שמן נמסר, כי אשכנזי הודה לחברה ונימק את החלטתו בסיום הקידוח ובעובדה שלא נמצא נפט, כמו גם בצורך לקצץ באופן מידי בהוצאות החברה. דירקטוריון החברה הביע את הערכתו הרבה לעשייתו של אשכנזי בהגעה למטרת הקידוח הסופית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חגי דקל
גבי אשכנזי בקידוח שמן
חגי דקל
מומלצים