שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מתוכנן לכם טסט ליום ראשון ושני? תשכחו ממנו

  הקרב על מבחני הנהיגה עולה מדרגה. בתחילת השבוע הקרוב לא יוגשו תלמידים למבחנים מעשיים. ההשבתה: מחאה על מחסור גדל והולך במבחנים. משרד התחבורה: מדובר בפגיעה בוטה וגסה בציבור התלמידים

  מורי הנהיגה יקיימו בשבוע הבא שביתת אזהרה בת יומיים, במסגרתה לא יגישו תלמידים לטסטים (מבחני נהיגה מעשיים). לדברי המורים, ההשבתה היא צעד של מחאה על מחסור במבחני נהיגה, עליו הם מתריעים כבר תקופה ארוכה. לטענת המורים, ההמתנה למבחן מעשי מגיעה כיום לשלושה עד ארבעה חודשים, במקום שבוע-שבועיים בעבר.

   

   

  לדברי המורים, זמן ההמתנה המופרז לטסטים נגרם עקב מחסור בבוחנים, תוצאה של מדיניות משרדי התחבורה והאוצר, אשר מסרבים להקצות תקנים נוספים. בכרזה שחולקה אתמול בבתי ספר, נאמר כי "המשרדים עושים שימוש במורים כדי לחלק את המיבחנים, וגורמים ליצירת מתחים בין מורים לתלמידים. זאת שכן מי שמודיע לתלמידים על מועד המבחן, הוא המורה. תלמידים יקרים - אנו לא הכתובת למחסור".

   

  ש להזכיר כי רק לפני כארבעה חודשים (ב-1.7) הודיע משרד התחבורה כי הוא מאריך את תקופת ההמתנה בין טסטים משבועיים לשלושה. הנימוק: תלמידים באים לא מוכנים לטסט משום שאין די זמן למורים לתקן להם שגיאות. לדברי מורי הנהיגה כבר אז, השינוי נועד במטרה לבטל מבחנים בימי שישי כדי לחסוך בבוחנים.

   

  במשרד התחבורה מנסים להפסיק את עיצומי בוחני הנהיגה, הנמשכים כבר מספר ימים (מיום ה' שעבר), במסגרתם מושבתים מבחני הנהיגה מדי יום במשך שעה, ובימי שישי לא נערכים מבחנים כלל. הבוחנים מתכוונים לערוך ביום ב' הקרוב הפגנה בירושלים במחאה על הסחבת במשא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי עמם. לטענתם, הנהלת המשרד אינה מוכנה להיפגש עמם.

   

  במשרד התחבורה מסרו היום בתגובה כי "מדובר בטענות בלתי מבוססות שכן מספר הבוחנים ("טסטרים") גדל בחודשים האחרונים באופן משמעותי לאחר קבלת עשרה תקנים נוספים ממשרד האוצר. כמו כן, מבוצעים ביום שישי מבחני נהיגה מעשיים שצמצמו בצורה ניכרת את זמן ההמתנה. בחודש האחרון, בשל החופשות והחגים הרבים, בוצע מספר מצומצם של "טסטים" ולכן נרשם ביקוש גדול לטסטים בתקופה זאת. עם זאת, משרדנו פועל להגדלת מספר "הטסטים" ככל שניתן, במטרה לצמצם את זמן ההמתנה למבחנים. עיצומי המורים הם פגיעה בוטה וגסה, בציבור תלמידי הנהיגה, במיוחד לאחר תקופה ארוכה של חופשות וחגים, בהם לא התקיימו מבחני נהיגה מעשיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  לא מגישים לטסטים
  צילום: סבסטיאן שיינר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים