שתף קטע נבחר

חשד: חיילים הטרידו מינית את מפקדם

3 חיילים שסיימו קורס בבסיס הטכני של חיל האוויר צפויים לעמוד למשפט בשל התנהגות שאינה הולמת. החשד: רקדו בעירום ונופפו באיבר מינם מול מפקדם

שלושה חיילים שסיימו בשבוע שעבר קורס בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה מעוכבים מאז במקום בכפוף לטענת מפקדם להטרדה מינית. החיילים, שיוצאים מדי יום לביתם ומעבירים את זמנם ללא מעש בבסיס, צפויים לעמוד למשפט בשל "התנהגות שאינה הולמת".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

בערב רביעי שעבר חזרו השלושה מהמקלחות ונכנסו לחדרם. בעודם מתלבשים, לטענתם, נכנס לחדר מפקד שדרש מהם לעמוד בדום, וכשעשו כך - הובילה העובדה שהיו ללא בגדים להגשת התלונה. "הוא נכנס לחדר בהפתעה, לא דפק ולא שאל אם אפשר להיכנס", סיפר אחד החיילים, "כל התלונה הזאת מגוחכת".

 

החיילים, שהתגייסו לפני כארבעה חודשים, סיימו את הקורס המקצועי בהצלחה, אך ביומו האחרון הודיע להם אחד המפקדים כי שיבוצם נדחה. מאז הם מעוכבים בבסיס מבלי לעשות דבר ויוצאים לביתם מדי ערב. "אם חושבים שעשינו משהו לא בסדר אז שישפטו אותנו", אמר אחד מהם. "אי אפשר להשאיר אותנו כאן כל כך הרבה זמן ועם תירוצים משונים. יכלו לסיים את הפרשה הזאת כבר מזמן".

 

עו"ד גיל בנדל, שמייצג את החיילים, אמר כי "מבחינה משפטית ועל פי נוהלי הצבא, לא נעברה כל עבירה על ידם. לא מבחינת השילוב הראוי בין חיילים לחיילות בצה"ל, לא מבחינת פגיעה בתחושות הציבור ובוודאי שלא התכוונו להטריד או להעליב מפקד שנכנס באופן פתאומי לחדרם. אם בכל זאת יבקשו בחיל האוויר למצות את הדין עמם, הרי שאנו מעדיפים חקירת מצ"ח בלתי תלויה על פני משפט ביחידה, שכן ישנן סתירות רבות בגרסת מפקדם".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "המקרה התגלה במסגרת בדיקה שגרתית על ידי המפקד התורן בבסיס. בנושא יתקיים תחקיר על ידי מפקד היחידה. המשך שיבוץ החיילים עוכב עד להשלמת הבירור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר- ישוב
בסיס חיל האוויר בחיפה
צילום: אבישג שאר- ישוב
מומלצים