שתף קטע נבחר

עשרות הפגינו נגד הסרת האבטחה בעוטף עזה

בשל החלטת משרד הביטחון להפסיק את האבטחה ב-13 יישובים, יעזוב מחר את האזור אחרון החיילים. "מדובר בהחלטה שערורייתית", אמרה אחת המפגינות. שר הביטחון: ההחלטה התקבלה באחריות ולאחר שיקול דעת"

עשרות תושבי עוטף עזה הפגינו הערב (יום ד') במחאה על החלטת מערכת הביטחון להסיר החל ממחר את האבטחה ב-13 יישובים באזור. המפגינים, שהגיעו עם ילדיהם לאזור החומה המפרידה בין רצועת עזה לישראל, מול המושב נתיב העשרה, קראו לשר הביטחון משה יעלון לחזור בו מההחלטה והניפו שלטים נגדו. "אני לא יודעת אם אמשיך להסתובב במושב בתחושת ביטחון", אמרה אחת מהן.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בן 20, רצח 79 איש. חבר קרטל הסמים הכי צעיר

שקית מביה"ח: עצם מגולגולת הבן שנהרג

 

"נוכחות החיילים במשך 10 שנים שיפרה בצורה משמעותית את תחושת הביטחון שלנו וכעת אנחנו מרגישים מופקרים", אמרה יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה. "מדובר בהחלטה שערורייתית שפוגעת בחוסנם של התושבים".

 

מורן מקיבוץ נחל עוז הוסיפה כי "גם אם באזור יש בסיסי צה"ל זה לא אותו דבר כמו כיתת כוננות של חיילי צה"ל בקיבוץ. נותרנו לבד, ללא הגנה. התרגלנו למצב שיש חיילים ששומרים עלינו, ופתאום לוקחים אותם".

 

שיקה, שגר בצמוד לחומה, אמר כי "אצל מקבלי החלטות הצטיירה תמונה לפיה החיילים יושבים בבוטקה בכניסה ומשתעממים. אבל לא כך הם פני הדברים. היעדרותם מעמדות השמירה היא מחדל אחד גדול. אפשר כבר עכשיו להקים ועדת חקירה שתבחן את הפיגוע הבא באחד היישובים".

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

ביום שני, לאחר ירי קסאמים מעזה לעבר הדרום, הנחה צה"ל את החקלאים בעוטף עזה לא לצאת לעבודה בשדות הנמצאים בסמוך לגבול מחשש לירי. הנחיה זו הוסיפה כעס לרגשות שליוו את ההחלטה על פינוי החיילים מהיישובים, וחלק מהתושבים סיפרו על "תחושת הפקרות".

 

במכתב ששלחו ליעלון, הביעו ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר וראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין אכזבה מההחלטה וקראו לשינוי. "אנו רואים בהחלטה צעד מערער אמון ופוגע בחוסן התושבים. היישובים הסמוכים לגדר ממילא נאלצים להשקיע תקציבים גבוהים על אבטחה, דבר המטיל על המשפחות עול של מאות שקלים מדי חודש. הוצאת החיילים תחייב אותם להשקעה נוספת שבעליל אינה הוגנת".

 

מלשכת יעלון נמסר אז בתגובה כי "שר הביטחון קיבל את המלצת הצבא לאחר עבודת מטה רצינית, סדורה וארוכה. כלל השיקולים והחלופות נבחנו. ההגנה על יישובים בדרום ובצפון מבוססת כיום על מספר מרכיבים. ההחלטה התקבלה באחריות ולאחר שיקול דעת מעמיק".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ההפגנה, היום
צילום: רועי עידן
מומלצים