שתף קטע נבחר

שירה איבדה רגליה בתאונה - ומובילה מסע אופניים

בדיוק לפני שנתיים נפצעה שירה נויפלד, היום בת שמונה, בתאונת דרכים קשה. היא איבדה את אחותה בת השלוש ואת היכולת להניע את פלג גופה התחתון. מחר היא תסגור מעגל ותרכב על אופני ידיים בראש המסע "גלגלי האהבה", למען בית החולים בו עברה שיקום ממושך. "זו חוויה אדירה עבורה", אומרת אימה ל-ynet

התגברה על הכאב - וניצחה: למרות שהיא משותקת בפלג גופה התחתון שירה נויפלד, רק בת שמונה, תוביל מחר (ה') את חלקו האחרון של מסע האופניים "גלגלי האהבה" למען בית החולים השיקומי אלי"ן, בו טופלה במשך חודשים ארוכים. שירה נפגעה בתאונת דרכים קשה בה נהרגה אחותה טובה בת השלוש, והמסע נערך שנתיים בדיוק לאחר אותה טרגדיה.

 

כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים

 

התאונה הקשה בה הייתה מעורבת שירה אירעה כשמשפחתה נסעה מביתם שבבית אל לאירוע משפחתי באפרת. נהג שחצה קו לבן רצוף פגע בהם וגרם לתאונת הדרכים. טובה, אחותה הקטנה בת השלוש, נהרגה במקום ואילו שירה אושפזה בבית החולים הדסה עין כרם כשהיא במצב קשה. המשפחה נאלצה להתמודד עם הטרגדיה הנוראית של אובדן בת אחת ובמקביל לדאוג לבת הגדולה יותר, שנלחמה על חייה. "אני לא יודעת איך הסתדרנו", אומרת אימה, הילה, כשהיא נזכרת באותם ימים קשים. "שירה היא ילדה מאוד מיוחדת והשיקום שלה היה פלאי. כנראה שכשצריכים כוחות אז פשוט מוצאים אותם. זה היה ממש נס שהצלחנו להתגבר".

 

שירה נויפלד. "השיקום שלה היה פלאי" (צילום: חגי שמואלי) (צילום: חגי שמואלי)
שירה נויפלד. "השיקום שלה היה פלאי"(צילום: חגי שמואלי)

 

לאחר שטופלה בהדסה עברה שירה לשיקום ממושך בבית החולים אלי"ן. "הם נתנו לה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה", מספרת האם. "הצוות שם באמת אוהב אותה, ואנחנו מאוד מחוברים לבית החולים עד היום. שירה אושפזה באלי"ן למשך חודש והמשיכה להגיע לשם לטיפולים יומיים במשך חצי שנה נוספת".

 

שירה שוחררה לביתה כשהיא משותקת בפלג גופה התחתון ונאלצת להשתמש בכיסא גלגלים או בסדים וקביים. לפני מספר חודשים פנה בית החולים להורים בבקשה שהשנה, למרות הקושי, שירה תשתתף, כחלק מקבוצת הילדים, במסע "גלגלי האהבה" ה-14, מסע אופניים שנתי בינלאומי בן חמישה ימים לגיוס תרומות למען שיקום ילדי בית החולים. "מאוד שמחנו לצרף את שירה למסע. גם לפני התאונה שירה נהגה לרכב על אופניים, וחשבנו שהיא תיהנה מזה. במשך שבעה חודשים היא הגיעה פעם בשבוע לאימון כדי לרכוש את המיומנות של רכיבה באמצעות הידיים - והיום היא עושה את זה מצויין. היא מאוד מתרגשת מהרכיבה ומהטקס שיהיה אחר כך. זו חוויה אדירה עבורה".

 

שירה נויפלד בנקודת הזינוק. מובילה את חלקו האחרון של המירוץ (צילום: יוסי זמיר) (צילום: יוסי זמיר)
שירה נויפלד בנקודת הזינוק. מובילה את חלקו האחרון של המירוץ(צילום: יוסי זמיר)

 

למרות הקושי, מספרת האם, שירה לא נותנת למגבלה להפריע לה. "היא ילדה רגילה בכיתה ג'. היא שמרה על האופי, הכוחות ושמחת החיים שלה. היא פשוט מקסימה. שירה שמחה שהיא עוזרת לגייס תרומות לבית החולים, אבל כמו כל הילדים, היא מאושרת בעיקר מהחוויה ומהחברים שהיא רכשה בקבוצה".

 

כאמור, מסע "גלגלי האהבה" הוא מסע אופניים שנתי שנמשך חמישה ימים במטרה לגייס תרומות לבית החולים אלי"ן. זו הפעם ה-14 בה המסע יוצא לדרך, ועד כה הצליחו המשתתפים לגייס תרומות של יותר משני מיליון דולרים עבור בית החולים. השנה משתתפים במסע כ-700 רוכבים מ-12 מדינות לאורך כ-400 ק"מ.
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי שמואלי
שירה נויפלד. "זה היה נס שהצלחנו להתגבר"
צילום: חגי שמואלי
מומלצים