שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ניו יורק: תיאסר מכירת סיגריות לבני 21 ומטה

  צעד נוסף במאבק נגד עישון בניו יורק: מועצת העיר אישרה פה אחד להחמיר את התקנות למכירת סיגריות - ומעתה הם יימכרו רק לבני 21 ומעלה. יוזם החוק, שהוריו מתו מעישון: "ההחלטה תציל חיים רבים"

  מעשנים בעיר האפשרויות הבלתי מוגבלות לא יוכלו בקרוב לרכוש סיגריות אם לא הגיעו לגיל 21: כך קבעה מועצת העיר ניו יורק פה אחד בהצבעה אתמול (ד'). גבול גיל זה הוא הגבוה ביותר שנקבע לרכישת סיגריות בכל רחבי ארצות הברית.

   

  ובינתיים בישראל:

  הצעת חוק: אסור לעשן בגנים ציבוריים

  הממשלה אישרה: המלחמה במעשנים מתחילה

  בשורה לאוהדים: העישון באיצטדיונים יימשך

   

  ניו יורק הייתה החלוצה בתקנות הנוגעות לאיסור על עישון. כיום אסורה בעיר מכירת סיגריות מתחת לגיל 18, כמו במקומות רבים בעולם. אולם בנוסף אסור העישון גם בפארקים, בחופי הים ובמסעדות.

   

  כאמור, מועצת עיריית ניו יורק החליטה להחמיר עוד יותר בנושא ואישרה פה אחד להעלות את הגיל המותר לרכישת סיגריות בעיר מ-18 לגיל 21 שנים. החלטה זו תכלול לא רק מוצרי טבק הכוללים סיגריות לסוגיהן, אלא גם סיגריות אלקטרוניות.

   

  יוזם החוק, חבר המועצה ג'יימס גנארו, ששני הוריו מתו ממחלות הקשורות לעישון סיגריות אמר: "ההחלטה הזו תציל חיים רבים. ראיתי זאת, חייתי זאת והיום אני מרגיש מאושר".

   

  ראש העיר מייקל בלומברג, הידוע כתומך נלהב בחוקים להגבלת העישון, צפוי לחתום על התקנות בתוך 30 יום, והן תיכנסנה לתוקפן תוך 180 יום מרגע החתימה. "התמכרות לטבק מתחילה מוקדם מאוד, כבר לאחר נסיונות העישון הראשונים של הצעירים, וכאן המקום שלנו - למנוע מהם אפילו להתחיל בכך", אמר בלומברג.

   

  עם ההחלטה החדשה ניו יורק תהפוך לעיר הגדולה ביותר שתאסור עישון על בני 19 ו-20. חקיקה דומה צפויה להתרחש בקרוב גם בהוואי. האיסור על מכירת טבק מתחת לגיל 21 קיים גם בנידהאם שבמסצ'וסטס והיא צפויה לעבור גם בעיר הסמוכה קנטון ובניו ג'רזי.

   

  "אנחנו חייבים לעשות הרבה יותר ממה שעשינו עד כה", אמרה דוברת מועצת עיריית ניו יורק כריסטין קווין. "יש לנו הזדמנות להוביל את ארצות הברית ואת העולם כולו".

   

  לדברי המצדדים בתקנות החדשות, העלאת הגיל המותר לרכישת סיגריות תמנע או לפחות תעכב צעירים מלהתמכר לסיגריות, ובכך היא צפויה למנוע מקרי מוות רבים במדינה. הם אף אומרים כי תופעה דומה התרחשה כשהועלה הגיל המותר לרכישת אלכוהול ל-21.

   

  עם זאת, בחברות הסיגריות אומרים כי בשל התקנות החדשות יפנו הצעירים לרכישת סיגריות בשוק השחור. גם יצרני הסיגריות האלקטרוניות הביעו התנגדות לתקנות ואמרו כי היא בריאה יותר מטבק, וכי אם אדם בן 18 בוגר דיו לשרת בצבא, הוא בוגר דיו כדי לקבוע לעצמו האם לעשן או לא.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תקנות הסיגריות. בקרוב גם בהוואי
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים