שתף קטע נבחר

היום: החלטה לגבי הסכם השיווק

נציגי הטוטו וההתאחדות לכדורגל ייפגשו היום עם ראשי הקבוצות, הזועמות על כך שלא היוו חלק מההסכם. רק אם כל המועדונים יסכימו החוזה ייחתם, התנגדות של מכבי ת"א עשויה למנוע את החתימה

הכדורגל הישראלי יפסיד לפחות 26 מיליון שקל כתוצאה מהמחלוקות בין הטוטו ומשרד הספורט להתאחדות לכדורגל. מאחר שההסכם ייחתם לא לפני המחזור התשיעי, כשכל מחזור מהווה אובדן של שני מיליון שקלים, בנוסף לביטול מפעל גביע הטוטו השווה הכנסה בסך של שמונה מיליוני שקלים. ההסכם השיווקי לעונה הנוכחית יעמוד על 54 מיליון שקל בלבד ואובדן ההכנסות לא יוחזר רטרואקטיבית.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

לאחר שהושגה פריצת דרך בקרב על הסכם הרפורמה בין ההתאחדות למשרד הספורט, אשר נבעה על פי גורמים בכירים במו"מ מהפקדת מכתב חתום הממוען ליעקב שחר על ידי אבי לוזון שלא יתמודד בבחירות הקרובות, כעת ישנו מכשול חדש - הקבוצות.

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

 

מכבי ת"א יצרה גוש יחד עם מועדונים אחרים כמו הפועל באר שבע ואשדוד. הגוש ניסה בסופ"ש האחרון להשיג את הסכם הרפורמה ובשל מעמדו הנחלש של לוזון, ינסו קבוצות אלה לעשות שרירים בישיבה שתתקיים היום אצל היועץ המשפטי של הטוטו לגבי הסכם השיווק.

 

היום אמורים להגיע לפגישה היו"ר אבי לוזון עם נציגיו, אנשי הטוטו, כולל היו"ר צחי פישביין ולפחות נציג אחד של מכבי ת"א. הקבוצות זועמות על כך שלא היוו חלק מהסכם השיווק, ולאחר שיעיינו בו עשויות להערים קשיים. הסכם השיווק ייחתם רק אם תהיה אופציה לפצלו לשנה ועוד שנתיים ורק אם כל הקבוצות יסכימו לחתום עליו. במצב זה, אפילו רק התנגדות של מכבי תל אביב, שנחשבת לקבוצה השיווקית ביותר, תמנע אותו. נציגי המנהלת לא זומנו לישיבה.

 

ג'ר אנגלידיס ומיץ' גולדהאר. התנגדות של מכבי ת"א יכולה לטרפד ההסכם (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
ג'ר אנגלידיס ומיץ' גולדהאר. התנגדות של מכבי ת"א יכולה לטרפד ההסכם(צילום: ראובן שוורץ )

 

בהסכם הרפורמה והשיווק נותר לסגור את עניין השנה ואופציה לשנתיים נוספות לגבי אורך ההסכם, כשאחת הבעיות שבהתאחדות לא רוצים כי הטוטו

יהיה זה שיחליט על כך. למרות זאת, נראה שאין ברירה בנושא. בהסכם השיווק הסכומים ברורים, אולם קיימות מחלוקות טכניות לגביו, כמו למשל איכות השידור בערוץ הראשון.

 

למרות ההודעה המוקדמת כי הסכם השיווק ייחתם כבר ביום חמישי הקרוב בישיבה שלא מן המנין, העסק יימשך לשבוע הבא, מאחר שעל פי התקנון הצדדים מחויבים להציג את ההסכם בפני חברי הדירקטוריון שבוע לפני כן.

 

נכון לעכשיו, ההערכה היא שישנם שלושה מתנגדים בלבד להסכם מבין תשעה, ולפיכך המאזן עומד על 3:6, אלא אם כן מבין השישה יהיו כאלו שימנעו או לא יגיעו לישיבה. נראה כי יהיה רוב להסכם שבשנתיים שלאחר השנה הנוכחית יעמוד על 80 מיליון שקל לשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
צחי פישביין
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים