שתף קטע נבחר

ח"כ גילאון: "התאחדות ספורט הנכים מכשילה"

אחרי החשיפה ב-ynet ספורט על השעייתה של יעל אלבג, יו"ר השדולה למען בעלי מוגבלויות בכנסת פנה במכתב למנכ"ל התאחדות ספורט הנכים, אבי לרמן: "אל תהרסו לה את החלום". לרמן: "זו תגובה פופוליסטית"

ח"כ אילן גילאון (מר"צ), יו"ר השדולה למען בעלי מוגבלויות בכנסת, פנה במכתב למנכ"ל התאחדות ספורט הנכים, אבי לרמן, בדרישה לבטל את השעייתה של ספורטאית הטנ"ש, יעל אלבג, ולאפשר לה להתכונן לאולימפיאדה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ח"כ גילאון החליט להתערב בעקבות הכתבה שפורסמה ביום חמישי באחרון ב-ynet ספורט ובו גוללה אלבג על העוול שנגרם לה, לטענתה, והקשיים בהם היא נתקלת מול ההתאחדות לספורט נכים, שהרשיעה אותה בטענה שהתחרתה בתחרות בצ'כיה ביום כיפור, בניגוד לנהלים.

 

כועס. ח"כ גילאון (צילום: עמית צינמן) (צילום: עמית צינמן)
כועס. ח"כ גילאון(צילום: עמית צינמן)

 

"אני תוהה הכיצד הושעתה הגברת אלבג, בעוד היא מכחישה בתוקף את השתתפותה במשחקים ביום כיפור", כתב ח"כ גילאון למנכ"ל התאחדות ספורט הנכים, והוסיף: “התבססות על לוח זמנים של המשחקים, שפורסם לפני קיום התחרות, ואשר לא עודכן לדברי אלבג, בעייתית עד מאוד. טענת ההתאחדות כי לא התקבלו מסמכים ממארגני התחרות בדבר השתתפותה של גברת אלבג, חרף בקשתכם, מגוחכת".

 

ח"כ גילאון תוקף את ההתאחדות על התנהלותה בפרשה, ומסיים במילים: "התאחדות ספורט הנכים, שאמורה לתמוך ולסייע לספורטאים ואף לעודד למצוינות, מכשילה ומפריעה בדרכם לפסגה. השחקנית יעל אלבג, בשנות ה-50 לחייה, שואפת להגיע לאולימפיאדה הבאה - אל תהרסו לה את החלום. אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה , בטלו את השעייתה, ואפשרו את השתתפותה בתחרות הקרובה בבלגיה".

 

ההשעייה תבוטל? אלבג (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
ההשעייה תבוטל? אלבג(צילום: יובל חן)

 

מנכ"ל התאחדות לספורט נכים, אבי לרמן הגיב למכתבו של ח"כ גילאון: “זו תגובה פופוליסטית. אני שואל, איפה היה ח"כ גילאון בחודש יוני האחרון, כשיעל אלבג נסעה עם נבחרת כדורסל הנשים לייצג את המדינה באליפות אירופה שהתקיימה בפרנקפורט? אני חוזר ואומר, אלבג התחייבה לא להתחרות ביום כיפור. לפי כל הראיות בידינו, היא הפרה את ההתחייבות. אני ממלא אחר הוראות בית הדין. עד היום היא לא הגישה עירעור. כשתגיש עירעור, בית הדין יתכנס שוב".

 

באותו נושא, בית המשפט המחוזי בראשות השופט גדעון גינת הורה להתאחדות, שלמרות עונש ההשעיה מתחרויות, על ההתאחדות לרשום את יעל אלבג לתחרות בתחילת דצמבר בסן דייגו, קליפורניה. עוד החליט בית המשפט, כי העירעור שאלבג תגיש ישמע לא יאוחר מ-20 בנובמבר, ואם פסק הדין לא ינתן עד יומיים לפני התחרות, יש לאפשר לה להתחרות בסן דייגו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים