שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רטרו במיקרו

  לא הכל, כך מסתבר, היה גדול בדטרויט; למשל הקורבין מרלין

  אתם כמובן לא ממש טועים אם נראה לכם שתערוכת דטרויט 2001 הייתה כולה בסימן כלי שטח עתירי ממדים, מיניוואנים מוגבהים עם הנעה כפולה ומכוניות ספורט שופעות סמ"ק, וסוסים. אבל יש לנו חדשות בשבילכם: היו גם מספר יוצאי דופן והבולט שבהם היה המרלין, רכב קטנטן שמיוצר על ידי חברה קטנה שמכונה קורבין.
  המרלין הוא בצורה הקיצונית ביותר ההפך הגמור מכל מה שדטריוט באה לייצג, ולא רק בגלל שהמושג 4X4 אינו נכלל בלקסיקון שלה (בין היתר כי יש לה רק שלושה גלגלים). ההבדל העיקרי הוא בתפיסה של קורבין, שבאופן מפתיע בשביל אמריקאים, היא גם די הגיונית. לפי קורבין, רוב האמריקאים נוסעים לבד - לעבודה וחזור ממנה - מרחק של כ-30 ק"מ בממוצע. אז בשביל מה צריך רכב רב-תכליתי כבד עם שמונה מקומות, אם אפשר להסתפק במכונית קטנה עם מושב אחד בלבד. כן, אם לא הבנתם, בקורבין מאמינים במובן המוחלט של מכונית לנהג ולא חושבים כרגע לבנות גרסה מוגדלת דו-מושבית.
  בחודשים האחרונים שווקה קורבין את הספארו - מכונית מצועצעת למראה עם מנוע חשמלי בעלת טווח של עד 100 ק"מ. הספארו יכולה להגיע ל-110 קמ"ש. היא נעה על שלושה גלגלים כמו המרלין החדשה, מה שמאפשר לנהוג בה גם עם רשיון של אופנוע, וגם לשלם אגרות, ולחנות בחניה של כלים דו-גלגליים.
  המרלין החדשה היא כבר סיפור שונה. זה מתחיל במראה החיצוני שמיישר קו עם המגמה הכללית בדטרויט. המרלין נראית כמו מכונית הוט-רוד משנות הארבעים, כזאת שעברה כיווץ ועיוות על ידי מחשב. אלא שהתמונות שמופיעות כאן אמיתיות לגמרי, היא באמת נראית כך ואכן יש לה רק שלושה גלגלים. את המרלין מניעה יחידת כוח בעלת שני צילינדרים בצורת V ונפח של 1200 סמ"ק אשר ניזונה מגז טבעי ומייצרת 100 כ"ס. המהירות המרבית, למי שממש אמיץ כדי לנסות, היא 161 קמ"ש. לפי קורבין, מדובר במנוע מודולארי עם אפשרות לשנות את הנפח בין 750 ל-1200 סמ"ק, כמו גם להציע אותו עם גל-זיזים עילי אחד או שניים ואפילו עם מגדש-על. לגרסאות החזקות יהיה 150 כ"ס. בעיה פעוטה ללקוחות יהיה כנראה המחיר, 17,900 דולרים, סכום שיכול להעמיד בארה"ב משפחתית גדולה ומאובזרת בחניה. למרות זאת מספרים כבר עתה בקורבין על בעיות אספקה עקב אי יכולת לעמוד בביקוש.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לקורבין ספארו...
  מצטרפת אחות חדשה - המרלין
  רק שלושה גלגלים ומושב אחד
  המהירות המרבית היום היא 161 קמ"ש
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים