שתף קטע נבחר

הוארך מעצר החשודים בהתעללות בתאומים

בני הזוג יישארו במעצר כדי לעמת אותם עם הדו"ח הרפואי. האם בכתה בבית המשפט, והם מכחישים. התאומים, בני פחות מחודשיים, מאושפזים במצב טוב

מה קרה לתאומים הקטנים , בני פחות מחודשיים? בבית המשפט בתל אביב הוארך בצהריים (יום ב') מעצרם של זוג ההורים החשודים בהתעללות בתינוקות שלהם. בשלושת הימים הללו יבדקו במשטרה את גרסתם ויעמתו אותם עם הדו"ח הרפואי. השניים ממשיכים להכחיש את המיוחס להם, והאם בכתה בתחילת הדיון שנערך בדלתיים סגורות. צו איסור פרסום מוטל על פרטי הפרשה.  

 

התאומים אושפזו לפני כמה ימים בבית החולים דנה בתל אביב עם חבלות על גופם ושברים בגולגולת. ועדה של בית החולים, שהורכבה מרופאים, בדקה את התינוקות והגיעה למסקנה כי הפגיעות אינן טבעיות, וייתכן כי מישהו פגע בהם. מבית החולים נמסר כי הצוות הרפואי זיהה חשד לטלטול והודיע על כך למחלקת הרווחה, כפי שמחייב החוק. התאומים מאושפזים כעת במחלקת ילדים, ומצבם מוגדר טוב.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

ההורים בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
ההורים בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי )

 

ההורים הצעירים שהובאו לאולם המעצרים הקטן כל אחד בנפרד על מנת למנוע שיבוש חקירה, נראו בהלם. ראשון הגיע האב והושב בפינת האולם עם שוטר לצדו. אחר כך הוכנסה האם עם דמעות בעיניה. השניים סירבו לדבר עם העיתונאים, וכך גם בני משפחה מעטים שבאו לבית המשפט.

 

מוקדם יותר אמר סנגורם של ההורים, עו"ד יפים וקסלר, בשיחה עם ynet כי "הם מכחישים הכחשה טוטאלית. הדברים בבדיקה. אנחנו מקווים, אני וההורים, שבסופו של דבר יתברר כי לא מדובר באחד ההורים שגרם לאותם הנזקים".

 

לדבריו מדובר ב"שני הורים נורמטיביים לחלוטין, משפחה ישראלית ממוצעת.

 אני בקשר איתם יותר משבוע. ראיתי שני הורים אוהבים, משפחה אוהבת ותומכת. שני ילדים מטופחים. שני הורים למופת".

 

גם במשטרה עדיין חלוקות הדעות לגבי התוצאה הסופית של ההליך, שכן בתיק אין מה שיצביע באופן חד-משמעי על ראיות שמוכיחות כי ההורים הם שגרמו לחבלה באחד הילדים.

 

בשירותי הרווחה אומרים כי המשפחה לא הייתה מוכרת להם עד להודעה על המקרה, בסוף השבוע. התאומים מאושפזים במצב ערני ולכן עד לשחרורם ובהתאם לחקירת המשטרה את ההורים, אנשי הרווחה עדיין לא נדרשו להמשך הטיפול בתינוקות, שמטופלים על-ידי השירות הסוציאלי באיכילוב.

 

בהכנת הידיעה השתתפו עומרי אפרים וירון קלנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההורים בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים