שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר
אורי קופר

תצוגת אופי נדירה / על ניצחון הפועל ב"ש

אין אוהד אחד בווסרמיל שלא חיכה להתפרקות של באר שבע אחרי שתי הטעויות, אבל היא לא. השחקנים של אלישע לוי עשו את זה, בעיקר בגלל אליניב ברדה, ששוב הזכיר לנו למה התלהבנו מהרכש של אלונה ברקת. אורי קופר מסכם ערב מהנה

הגדרות המפרידות בין יציעי וסרמיל עברו הרבה בחיים, ראו כמעט הכל. בדרך כלל, וזה קורה כמעט בכל עונה, אנחנו רואים אוהדים נתלים עליהן בעצבים, כאילו מאיימים לפרוץ למגרש. הגדרות שוב רעדו הערב (ב') ב-2:3 הגדול של הפועל באר שבע על מכבי תל אביב, וכמו שלא רעדו הרבה מאוד זמן, אבל מסיבה אחרת לגמרי. הן רעדו בחגיגות הניצחון הכי גדול של הדרומיים מזה הרבה שנים.

 

 

זה לא היה ניצחון במשחק מכריע על ירידה או עליית ליגה. גם לא דרמה בשלבים המאוחרים של הגביע. רק מחזור שמיני, לא יותר, אבל כן משהו מיוחד, ייצרי ומלא רגש. ניצחון שאפילו יותר מכך שקבע כי באר שבע התקרבה למכבי ת"א בטבלה, הראה שהקבוצה של אלישע לוי היא הסיפור החשוב ביותר של ליגת העל 2013/14.

 

אנשי מכבי ת"א בסיום. להזכירכם, מכבי הפסידה בבאר שבע גם בעונה שעברה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אנשי מכבי ת"א בסיום. להזכירכם, מכבי הפסידה בבאר שבע גם בעונה שעברה(צילום: אורן אהרוני)

 

זו הייתה תצוגת אופי נדירה דווקא מהקבוצה שאתה הכי פחות מצפה לזה ממנה. במשחק הזה הייתה סדרת אירועים שאחרי כל אחד מהם אתה בטוח שהשחקנים באדום יתפרקו.

כי מבאר שבע, ואין אוהד של הקבוצה שזה לא עבר לו בראש אתמול, אתה מצפה להתמוטט אחרי שער כל כך מוקדם ואיבוד כדור כזה של גל אראל. והיא לא.

 

ואז אתה רואה שהיא מפוחדת, אבודה, ובטח תתרסק. אבל היא לא. ודקה אחרי שער יתרון מגיע שוויון, שוב מאיבוד מטופש, ועכשיו אתה אומר לעצמך שזהו - השחקנים יתאבנו, אבל הם לא. ודובב גבאי מבקיע שער ניצחון וכל מה שנשאר זה הלם. הם עשו את זה. הם עמדו בזה. גם בדרך לסכנין במחזור הבא זה עדיין יהיה בלתי נתפס.

 

ברדה עם אראל.לאלונה ברקת יש מנהיג ששינה את אופי הקבוצה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ברדה עם אראל.לאלונה ברקת יש מנהיג ששינה את אופי הקבוצה(צילום: אורן אהרוני)

 

המחמאות הכי גדולות לקור הרוח הלא אופייני מגיעות לאליניב ברדה, וזה בכלל לא קשור לשער שכבש (מנבדל). ביום אחר, בזמן אחר, הטעות של אראל הייתה מלווה בצעקות כלפי הקשר. אבל כשאראל תפס את הראש, ברדה רץ חצי מגרש והרים לו אותו. וכשמכבי השוותה, ברדה נתן לחברים דחיפת עידוד קלה בגב. וכשמאור בוזגלו הוחלף ונראה עצבני, ברדה הוא זה שניגש לומר מילה. בקיץ, כשהתלהבנו מהרכש של הקפטן החדש זו הייתה הסיבה. לאלונה ברקת יש מנהיג ששינה את אופי הקבוצה שלה.

 

האם באר שבע יכולה להתמודד עם מכבי גם לאורך עונה שלמה? אני מציע לחכות לפני שקובעים שכן, כי מכבי, להזכירכם, הפסידה בבאר שבע גם בתחילת העונה שעברה וכולם זוכרים איך היא הסתיימה. אבל לבאר שבע זה לא משנה כרגע. כי לפחות כרגע, היא לא סתם יושבת נייטרלית על גדר ליגת העל. היא מנערת אותה.

 

אלישע לוי. הפועל באר שבע מנערת את ליגת העל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלישע לוי. הפועל באר שבע מנערת את ליגת העל(צילום: אורן אהרוני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
באר שבע חוגגת
צילום: אורן אהרוני
אריה מליניאק
מומלצים