שתף קטע נבחר

ראש העיר טורונטו מודה: "עישנתי קראק"

במשך חודשים סירב רוב פורד, שכבר הודה בבעיות השתייה שלו, להודות שצרך קראק. אפילו כשאמרו לו שיש סרטון המתעד אותו עושה זאת - הכחיש, אבל אחרי שעותק של הסרטון הגיע למשטרה הוא נאלץ לצאת לעיתונאים ולהודות: "זה נכון, עישתי קראק כשהייתי שיכור ומטושטש"

ראש העיר טורונטו, רוב פורד, הודה הערב (יום ב') כי עישן קראק - "כנראה לפני שנה", לדבריו, בשעה שהיה שיכור ומטושטש. הודאתו באה לאחר חודשים של האשמות שהוטחו בו, ושבמהלכם הוא סירב להתפטר.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הטענות שפורד נתפס בצילום וידאו מעשן קראק עלו במאי השנה. בתחילה הוא התעקש שהווידאו הזה אינו קיים והדף שאלות של עיתונאים שהתעניינו אם אי פעם עישן קראק. הוא אולץ לחזור בו מדבריו אחרי שהמשטרה הודיעה בשבוע שעבר כי השיגה עותק של סרטון הווידאו, שלא פורסם בציבור.

 

"כן, עישנתי קראק", אמר הערב פורד לכתבים מחוץ למשרדו. "היו פעמים שבהן הייתי בערפול חושים כתוצאה משתיית אלכוהול. מסיבה זו אני רוצה את הקלטת. אני רוצה שכל אדם בעיר הזו יראה את הקלטת הזו. אני אפילו לא זוכר שהיו הקלטה או וידאו. אני רוצה לראות את המצב שבו הייתי".

 

פורד יצא הערב ממשרדו וביקש מהכתבים לשאול אותו את אותה השאלה ששאלו אותו במאי השנה. הוא הודה כי עישן אך הוסיף: "האם אני מכור? לא. אבל כן ניסיתי זאת, כנראה באחד המקרים שהייתי מטושטש ושיכור לפני שנה". פורד כבר התנצל לאחרונה על טעויות העבר שלו, בהן הרגלי השתייה המופרזים שלו, אולם דחה את הדרישות ממנו שיתפטר. עד כה הוא סירב להודות שעישן קראק.

 

מוקדם יותר היום מתח אחיו של פורד, דאג, ביקורת על מפקד משטרת טורונטו, ביל בלייר, משום שזה אמר כי הוא "מאוכזב" מראש העיר. דאג פורד, בעצמו חבר במועצת העיר, כינה את הצהרותיו של מפקד המשטרה "בלתי הולמות" ו"מוטות", וטען כי הוא צריך להתפטר מתפקידו. "יש לנו כאן את מפקד המשטרה הכי פוליטי שראינו אי פעם", אמר אחיו של ראש העיר, "מפקד המשטרה חושב שהוא השופט, חבר המושבעים והמוציא להורג".

 

חבר אחר במועצת העיר, ג'ון פיליון, קרא להתקפה של דאג פורד על המשטרה "מקוממת" וטען כי האחים פורד "חצו את הגבול לא רק בהתנהגות המיוחסת לראש העיר וחוסר הנכונות עד כה להגיב עליה, אלא כעת גם בהתקפה על האנשים שהאירו את ההתנהגות הזו".

 

הטענות שלפיהן פורד עישן קראק עלו כששני כתבים של ה"טורונטו סטאר" וכתב אחר מאתר האינטרנט האמריקני Gawker אמרו כי ראו את

סרטון הווידאו אולם לא השיגו עותק שלו. פורד תקף לאחר מכן את ה"טורונטו סטאר", וטען כי העיתון מנסה להביא להפלתו.

 

המשטרה טרם הגישה כתב אישום נגד פורד. ראש העיר קרא למפקד המשטרה לפרסם את הקלטת, אולם המשטרה טוענת כי אסור לה לעשות זאת כיוון שמדובר בראיה שצריכה להיות מובאת לבית המשפט. לדברי המשטרה, הסרטון יתפרסם כשעמיתו של פורד ונהגו, אלכסנדר ליסי, יעמוד לדין בגין אישומים הקשורים לסמים ולסחיטה. ליסי נאשם כי איים על שני חברי כנופייה לכאורה, שניסו למכור את סרטון הווידאו לכלי תקשורת.

 

המשטרה הודיעה כי היא מעוניינת לשוחח עם ראש העיר, אולם עד כה עורך דינו סירב לכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
רוב פורד. נאלץ לחזור בו
צילום: AP
מומלצים